Wpis z mikrobloga

Witam #linux z niezintegrowanymi GPU. Ostatnio sprawiłem sobie RX 6700 XT, i co ? i krasze. Coś, z czym się w życiu nie spotkałem przy Nvidii. Natchnęło mnie to do #ankieta. Ciekaw jestem czy tylko ja mam takiego pecha, czy wsparcie AMD w Linuksie choć rozbudowane, to jednak niestabilne.

Czy miałeś crashe GPU na linuksie (stery lub hardware) ?

  • AMD - nie miałem kraszy 28.9% (11)
  • AMD - miałem krasze 10.5% (4)
  • Nvidia - nie miałem kraszy 42.1% (16)
  • Nvidia - miałem krasze 18.4% (7)

Oddanych głosów: 38

  • 12
@Scallar: jedyny problem jaki miałem z grafiką na linuxie to było #!$%@? monitorów przy budzeniu kompa z uśpienia i za każdym razem musiałem odpalać xrandr żeby je wykrył, ale chyba to połatali bo już od dłuższego czasu tego nie mam, gierki itp. bez problemu (rtx 3070 here)
@Scallar: Jak coś to warto mieć najnowszy system i najnowszy kernel (możliwie) w przypadku nowych kart graficznych. Możesz wgrać linux-lqx albo linux-xanmod
@ruum: @PortowySzczur: Wszystko nowe, Mesa 21.3.5, kernel 5.16.7. Karta działa na ogół, tylko chyba kwin_x11 miesza i potrafi skraszować stery przy przełączaniu okien. Ale mniejsza z tym. Wydaje mi się, że mityczne wsparcie dla Radeonów w Linuksie nie jest tak idealne jak malują. To chyba dalej nie jest rok Linuksa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Scallar: jako były pracownik AMD mogę powiedzieć tyle że robią testy głównie na Ubuntu i RedHat, ze środowisk to raczej głównie gnome. Sprawdź jakieś dmesg bo nie chce mi się wierzyć że tylko ty masz problemy z kde. To mogą być równie dobrze problemy z dyskiem lub ramem, mówię całkiem poważnie.
@Scallar: Linuxami zajmuje się od jakichś 20 lat. Jakieś sterowniki na danym jądrze #!$%@?ą zawsze. Czy to ATI/AMD, czy nVidia, czy nawet wbudowane grafiki. Nie spotkałem się ze stabilnym działaniem grafiki w systemie GNU/Linux.