Wpis z mikrobloga

Miurki, skończyłem inżyniera na #air #automatyka na wydziale elektrycznym i muszę teraz zdecydować jaki kierunek wybrać na mgr. Przyznam, że mam pewne wątpliwości czy dalej chce studiować tę konkretną specjalizację :/ Czy macie jakieś własne doświadczenia z takimi dylematami albo rady co można robić dalej?
Chętnie również poczytam opinie o magisterce na #pg oraz #pwr []

  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@xbednar: ja ze swoich doświadczeń (nie AiR tylko MiBM na #pwr) mogę powiedzieć, że jakbym mógł się cofnąć w czasie to bym nie poszedł na magisterskie z tego samego kierunku co inżynier, dużo rzeczy nowych nie było, lepiej bym wyszedł idąc na coś innego
  • Odpowiedz
@xbednar: no to IMO nie masz wyboru i musisz iść na studia. Masz wtedy status studenta więc dla pracodawcy jedyny koszt to twoja pensja, więc jesteś bardziej atrakcyjny od ludzi którym trzeba płacić ZUS i coś tam jeszcze podatków. I to będzie twój największy atut ( ͡° ͜ʖ ͡°) Status studenta jest dobry na przyuczenie za pół darmo, tylko żeby było związane z wykształceniem. A jak
  • Odpowiedz
@xbednar: idz na mgr na informatyke na eti, ogarnij prace w miedzyczasie bo status studenta do mega plus by wejsc w branze. Serio z tym mgr, mialem w grupie ludzi po geodezji, wiec air da rade tym bardziej
  • Odpowiedz
@xbednar: Z dwóch powodów. 1. Bo pracuję w tej branży już kilka lat na różnych stanowiskach i po prostu wiem jak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) 2. Z racji tego że mieliśmy na naszym kierunku bardzo dużo programowania to mniej więcej połowa roku poszła w IT, a połowa w automatykę, i siłą rzeczy mam porównanie jak żyją i ile zarabiają koledzy co wybrali lepszą drogę kariery
  • Odpowiedz