Wpis z mikrobloga

byłem wczoraj na otwarciu drugiego w Polsce salonu fryzjerskiego dla osób bezdomnych i postanowilem, że napiszę kilka anegdotek z perspektywy pracującego tam fryzjera ( )

przy okazji zrobię sobie małe #ama więc ciekawskich zapraszam do pisania pytań, odpowiem na wszystkie!

dostałem się tam jako wolontariusz, jestem w drugiej klasie technikum na kierunku technika usług fryzjerskich. byłem tam ja i jeden znajomy z klasy. przyszliśmy tam absolutnie bez żadnej świadomosci, że to wszystko będzie organizowane z takim przytupem - telewizja, radio i portale informacyjne. oczywiscie udzieliłem kilku wywiadów i zrobiłem sobie parę zdjęć z kilkoma ważnymi osobami. Był tam między innymi Biskup (którego imienia i nazwiska zapomniałem, za co przepraszam!!) podobno zjawić miał się również wiceprezydent Poznania, ale nigdzie go nie widziałem więc wydaje mi się, że albo był tylko na chwilę, albo nie przyszedł w ogóle xd.

warto wspomnieć, że ten salon został wybudowany i wyposażony przez kościół, a tak właściwie to przez Siostry Elżbietanki, które nie mogły się nadziwić jak to wszystko sprawnie działa, widziałem jak się cieszyły i były dumne z pracujących uczniów i zadowolonych klientów, których nie było mało. w jeden dzień obsłużyliśmy może z 40 osób? (wliczając w to mycie głowy, pielęgnację włosów i cięcie), a po zamknięciu i tak ludzie przychodzili i pytali kiedy mogą przyjść.

także posumowując - było w porządku, chociaż zmieniłbym parę rzeczy chociażby w samym salonie. przede wszystkim - telewizor grający w poczekalni dla klientów był ustawiony na jeden program gdzie leciały zapętlone cztery piosenki i po czasie to zaczynało męczyć, nie tylko pracowników ale też klientów xD możecie powiedzieć, że maruda jestem no i słusznie, bo łatwo mnie denerwują takie drobnostki.

także i tak zapraszam cieplutko wszystkich chcących odwiedzić nasz salon, jest na ulicy Łąkowej

#fryzjer #pomagajzwykopem #wolontariat
ligghead - byłem wczoraj na otwarciu drugiego w Polsce salonu fryzjerskiego dla osób ...

źródło: comment_1644314206BV3st2QoBIBEcNkEnsJiak.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@ligghead: Chwali się takie inicjatywy. A jak ogólnie z higieną - bardzo zaniedbani ci bezdomni czy gonicie śmierdziuchów do kąpania najpierw? Ja właśnie nie mógłbym pracować w takim miejscu ze względu na wrażliwość na brud i brak higieny xD
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: to byli generalnie bezdomni spod opieki sióstr Elżbietanek więc nie byli wcale aż tak zaniedbani. do tego przy każdym kliencie zmieniało się rękawiczki i fartuch + dezynfekcja przyborów więc higiena i BHP obowiązkowo na pierwszym miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ciasteczkowy_otwur: jeszcze nie miałem sytuacji żeby jakiś janusz próbował się obciąć u nas wykorzystując całą akcję, ale jeżeli będzie to z pewnością zadam mu kilka pytań i to się zweryfikuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: małe prawdopodobieństwo, ze przyjdzie do nas ktoś taki bo jak wyżej wspomniałem - bezdomne osoby są spod opieki sióstr Elżbietanek czyli nie są wcale aż tacy niezadbani. a jeżeli chodzi o higienę takiej osoby to zostanie umyta, ale na wszelki wypadek założę czepek na swoje włosy z wiadomego powodu
  • Odpowiedz
Moja koleżanka jest barberka. Ale nie taka #!$%@? tylko bardzo dobrym fachowcem. Zanim zajęła się brodami drwali, obcinala więcej facetów niz kobiet. Barbering to ukoronowanie jej umiejętności. Lekko artystyczna dusza ale bez kija w dupiu. No i z potrzeby serca raz dała się na wolontariat aby obcinać bezdomnych. Sama ma bardzo długie włosy, do końca pleców. Po sesji z bezdomnymi złapała wszy. Nie muszę mówić jaki miała problem żeby je usunąć z
  • Odpowiedz
@tomastomas1985: teraz te leki są już przeważnie skuteczne nawet na długich włosach. Jak chodziłem do przedszkola i podstawówki na wsi to dziewczynkom z dlugimi wlosami golono je na łyso jak złapały wszy, to była masakra. Możliwe też, że rodzice chcieli po prostu zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych kosztem traumy u dziecka a leki już wtedy były. Nie zdziwiłoby mnie to ani trochę.

@ligghead:
Wspaniala inicjatywa! Brawo! :)
  • Odpowiedz