Wpis z mikrobloga

@zboru55: Czy Polacy potrafią oszczędzać? Wynajmuje 100-metrowe mieszkanie, sushi zamawia co kilka dni

– Zarabiam około 15 tys. zł na rękę i kompletnie nie wiem, gdzie to przepada. Pod koniec miesiąca pożyczam od przyjaciółki 300 zł, bo nie mam na jedzenie – mówi Marta, 27-latka z Gdyni. Spróbowałyśmy wspólnie sprawdzić, na co idą jej pieniądze. A jak oszczędzanie wychodzi innym?

Ewa i Michał z Warszawy przy łącznych zarobkach rzędu 13 tys. zł netto odkładają co miesiąc ponad 7 tys. Na wkład własny i remont mieszkania w Warszawie odłożyli do tej pory 130 tys., a po kupnie mieszkania kolejne 67 tys.
  • Odpowiedz
@zboru55: KONTO NIENARUSZALNE

Ewa (30 lat) i Michał (31 lat), zarobki: 13 tys. zł, oszczędności: 67 tys. zł

Michał, fotograf z Warszawy, zarabia – w zależności od liczby zleceń – od 4 do 12 tys. zł netto. Jego żona Ewa pracuje na etacie jako logistyk w firmie elektronicznej i zarabia 6 tys. zł. Średnio miesięcznie mają na rękę 13 tys.
  • Odpowiedz
@zboru55: BUTY DLA LALEK

Alicja (47 lat) i Piotr (49 lat) z Gdańska, zarobki: 9,2 tys. zł, oszczędności: 40 tys. zł

– Mam pasję, która definiuje całe moje życie. Dla niej nauczyłam się oszczędzać na wszystkim innym. Przeznaczam na nią od 200 do 800 zł miesięcznie – opowiada
  • Odpowiedz
@zboru55: JEDZENIE? 50 ZŁ NA TYDZIEŃ

Monika (23 lata), zarobki: 2600 zł netto, oszczędności: 400 zł

– Utrzymuję się z tego całkowicie sama. Miesięcznie udaje mi się odłożyć 80-100 zł, o ile nie zdarzy mi się jakiś niespodziewany wydatek. Na przykład ostatnio byłam chora i musiałam te pieniądze wydać na leki – mówi Monika z
  • Odpowiedz