Wpis z mikrobloga

Mam pytanko, na #allegro koleś kupił ode mnie konsolę wybrał zapłatę przy odbiorze i odbiór osobisty. Po kilku godzinach napisał mi email o treści(pisownia oryginalna):

""Cena jest dobra dla 2500zl i wlasnie sprawdzilem koszty wysylki z EMS Pocztex i to okolo 200zl do Wielkiej Brytanii.

Potrzebuje, aby wyslac mi pelne konto bankowe do platnosci, takich jak.

Nazwa:
Numer konta:
Kod SWIFT:
Nazwa banku:
Numer telefonu:

Tak, moge dokonac przelewu do Ciebie .. ""

Czy jeżeli zrobi mi przelew na konto to mogę mu to śmiało przesyłać, czy też mogę się nadziać na jakiś chargeback jak w przypadku np paypala?

#finanse #banki
  • 10
  • Odpowiedz
@Rymbaba: te dane to mu podajesz by mógł przelać pieniądze. Jest to częsta praktyka np. na eBayu jak kupisz coś u Niemca i chcesz przelac hajs na jego konto. Jeśli nie ma jak ci przelać pieniędzy to te dane są potrzebne, wpp. nie podawaj. Większość danych ma w wygranej wiadomości, nie? Ale coś tu nie gra: odbiór osobisty i przelew na konto? Śmierdzi scamem.
  • Odpowiedz
@Rymbaba: czyli tak jak powinienies/as zrobic - zapytac. Bardzo dobrze czynisz i oby wiecej takich osob, ktore sa nawet na 99% przekonane ze to nie jest walek, ale lepiej zapytac a i zderza sie z rzeczywistoscia ;)
  • Odpowiedz