Wpis z mikrobloga

Cześć.

Czy ktoś wybrał skandynawski kierunek na emigrację?
Zwłaszcza - czy ktoś wybrał Norwegię? Jeżeli nie, to co przemawiało za innym krajem i czy w ostatecznym rozrachunku opłacało się to?

Napiszcie też jak wam się żyje w którymś z tych krajów, z jakiej pozycji startowaliście (specjalista, brak doświadczenia studiów etc) i czy ciężko w danej okolicy dorwać dom wolnostojący na wynajem.

Dzięki!

#norwegia #emigracja #skandynawia
  • 12
@SKYYYRwysyn: Na początku pracowałem na szklarni z samymi emigrantami za nieakceptowalna społecznie stawke( dzisiaj w godzinę zarabiam tyle co kiedyś w 4) i uczyłem die języka sam i w szkole językowej. Po roku dostałem prace jako brukarz. Ciężka praca fizyczna z duńskimi sebastianami za wtedy dla mnie bardzo dobre pieniądze. Jak to na budowie piwo po pracy to było jak rytuał. Wtedy właśnie nauczyłem się języka. Dwa lata na budowie wyciągnęło
@w00nski: Zdarzalo sie widywac zorze, jednak niezmiernie trudno o bezchmurne niebo. Efekt wiec nie jest tak spektakularny jak na polnocy. Lato fajne bo az tak nie grzeje jak w pl. Zimy zas to taka bardziej jesien. Leje non stop ale jak widac na zdjeciu bywa bialo.