Wpis z mikrobloga

Hej #pcmasterrace, znacie może jakąś dobrą kartę z wejściem HDMI obsługującą 2560x1440@60fps, która umożliwia nie tylko rejestrację wideo ale również podgląd na żywo? Używam #mac mini do tematów muzycznych i ostatnio zaczyna mnie już irytować to, że za każdym razem muszę przełączać wejścia w monitorze przy użyciu menu projektowanego chyba przez pijane małpy.

No ale do meritum - myślę nad interfejsem HDMI, którzy umożliwi mi wyświetlenie w czasie rzeczywistym obrazu z Maca w dowolnie przestawialnym okienku na Windowsie, którego używam na co dzień aby uzyskać coś w rodzaju wirtualki, która nie jest wirtualką tylko prawdziwym komputerem. Koniecznie musi być opcja podglądu w oknie, chcę traktować macOS jako kolejną aplikację a nie przełączać cały ekran aby go używać. Klawiaturę/mysz i inne peryferia mam już załatwione sprzętowo, chodzi o samo wyświetlanie obrazu.

Zna ktoś może jakiś sprawdzony interfejs, który to ogarnie?


#video #komputery
  • 4
@smk666: A nie możesz po prostu łączyć się z Maciem przez zdalny dostęp? jest do tego pierdyliard aplikacji. To najbardziej łopatologiczne rozwiązanie i robi to co chcesz.
Swoją drogą, czy widział ktoś kiedykolwiek monitor, w którym nawigacja w menu jest wygodna i nie laguje a zmiana wejść zajmuje mniej niż sekundę?


@smk666: W moim Samsungu to ze dwa kliknięcia + ma PiP / PbP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3gion:
No właśnie kombinuję sprzętowo, bo jak próbowałem remote desktop to mi się mac zwija pod siebie przy obsłudze logic X (mam od jakiegoś czasu pożyczony mini late 2014) i nie działa to tak tak płynnie jakbym tego chciał, do tego czasem podczas nagrań gdy jest aktywna sesja to lecą droupouty.
Chociaż w sumie może gdybym się przesiadł na M1 to można to sprawdzić ponownie zamiast inwestować kasę w rozwiązanie sprzętowe
Chociaż w sumie może gdybym się przesiadł na M1 to można to sprawdzić ponownie zamiast inwestować kasę w rozwiązanie sprzętowe które niedługo może nie być potrzebne.


@smk666: No to według mnie najlepsze rozwiązanie.