Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jakie są gatunki dusicieli, które dużą część czasu spędzają w wodzie, polują tam czy np odpoczywają po posiłku?

Chciałbym kiedyś zrobić paladarium, gdzie połowa miejsca albo nawet i więcej to bylby zbiornik wodny a druga połowa to jakiś brzeg/wyspa

Pierwsze co przychodzi na myśl to oczywiście anakonda zielona ale z racji wielkości sobie odpuszczę xd jest co prawda jeszcze np anakonda zółta, która jest mniejsza ale też za duża. Mamy też anakondę boliwijską, która mieści się w tych granicach 3m, które bym chciał i też prowadzi tryb życia którego bym pożądał, czyli duża część życia prowadzona w wodzie, polowanie na ryby itd. ale z tego co patrzę na necie to tak średnio z jej kupnem

Jakieś propozycje?

#terrarystyka #weze
Anty_Chryst - Jakie są gatunki dusicieli, które dużą część czasu spędzają w wodzie, p...

źródło: comment_16442397674PdsFbc5hLAnCdC0MZpgBw.jpg

Pobierz
  • 8
@Anty_Chryst: Poniszczy wszystko, rośliny, delikatne wyposażenie, to duże ciężkie i dosyć aktywne węże. Pamietaj też że każda anakonda będzie się wypróżniać do zbiornika wodnego, będą potrzebne zmiany całej wody, bo filtr sobie z tym nie poradzi. No i kolejna sprawa ,że Anakonda boliwijska nie występuje w handlu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ShowBiz: no właśnie anakondy raczej odpadają z mojego pomysłu bo tak jak napisałem, zielona i żółta za duża, a boliwijskiej nie ma w handlu i dlatego szukam innego węża, który prowadzi podobny tryb życia. Może znasz coś z pytonów czy boa co też dużo czasu spędza w wodzie i nie przekracza tych 3 metrów

Co do zbiornika to miałem plan, by go bezpośrednio podłączyć do kanalizacji i sprawnie wymieniać tą wodę