Wpis z mikrobloga

#skladamkomputer #komputery #twitch #stream
Hej, za jaka kwote szukac zestawu, żeby komfortowo streamowac na twitchu? Najlepiej gierka plus stream i jeszcze trochę zapasu. Nie wiem czy to kwestia 3k czy 10k. Na co zwrócić szczególna uwagę? Ktoś poleci jakieś gotowe zestawy? Druga sprawa to ewentualne użycie starego pcta do streama. Ma to sens? Pewnie na moje potrzeby nie.
Po zakupie chętnie zlecę ustawienie obsa i innych #!$%@? komuś, także jeśli ekspert jakis tutaj jest to proszę o kontakt.

  • 11
@ptr_ przy obecnych cenach grafik według mnie bez 6k nie podchodź, do streamowania potrzebujesz głównie ramu i procesora a do gierek grafiki więc imo jakiś nowszy ryzen 5 serii do tego rtx nawet serii 2000 i 16GB (32 dla spokoju ducha) ramu. Jeśli chcesz patrzeć za zestawami to polecam purepc
@TypowyDaltonista: obecnie mój komp jest zbudowany z pokoparowych smieci i grac można całkiem komfortowo ale jakbym odpalił strima to spłonie. Jeat tak duży wybor, ze nie łapie się w tym.
@ptr_: to sobie stworz 2 platforne przez ktira bedziesz streamowac. Sygnal z kompa na ktorym grasz bedziesz wysylal do 2 kompa, ktory jest specjalnie zbudowany do streamowania. Wystarczy poaprawdzac streamerow i czesto maja po 2 kompy do streamowania. 1 do grania, a drugi do odbierania sygnalu z 1 i transmitowania go na platforme. Druga rzecz jesli chcesz cos zwojowac samym graniem na twitchu to nastaw sie na to, ze z widownia
@ptr_: może sobie użyć starego pcta jako stremującego a na nowym grać, potrzebna jest do tego specjalna karta intel ma poradnik do tego:
https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/gaming/resources/dual-pc-streaming.html
To ile hajsu potrzebujesz zależy konkretnie od tego w co będziesz grał i w jakiej rozdzielczości, zakładając w miarę nowe gierki i rozdziałkę 1080p to coś w stylu 12600kf + rtx 3060ti byłoby wystarczającym wyborem, cena zestawu z takimi podzespołami to pewnie około 7-8k, ewentualnie może prockiem