Wpis z mikrobloga

Auto niedogrzane. Wymieniłem 2 tygi temu termostat na nowy, Mahle. Dalej niedogrzany. Jak spod domu ruszam od razu w trase po wioskach bez pałowania, to po 15km dalej ma 75'C.
Błędów brak. EGR wodny drożny, sprawny. Dogrzewanie (Webasto) jest sprawne.
Co mogę jeszcze sprawdzić? #mechanikasamochodowa jest tam jakiś elektrozawór?
Mam tam chyba drugi termostat do skrzyni DSG.
#sharan 2015 2.0TDI CR.
#vag
  • 11
@ZjadamChmury: kurde, faktycznie miesiąc temu webasto mi strzelało przy gaszeniu i już przestało, LOL, ale błędów nie ma, ani nigdy nie zgłaszał, w przeciwieństwie do mojego poprzedniego sharana (Galaxy), w którym błędy webasto miałem co chwilę.
Spróbuję testy elementów wykonawzych i adaptacje na Webasto przez VCDS zrobić, ale jak to nie wykarze usterki, to będę musiał do webaściarza pojechać.
@dict: 75 stopni pokazuje na liczniku czy w przez obd? Jak na liczniku pokazuje idealną temperaturę a przez obd 75 to może tak być fabrycznie. Np. diesle BMW fabrycznie jeżdżą na takich temperaturach.
@biskup2k: dzieki za zainteresowanie. Zarowno przez obd, jak i na liczniku pokazuje temperature 70-75'C. Fakt, że jak ma już kolo 80'C na Obd, to wskazówka stoi pionowo na 90, ale to normalne. W VCDS mam jeszcze pomiary temperatury oleju (wynik jest zbliżony 2-4'C do temp wody, ale na autostradzie na dobrze zagrzanym silniku, woda ma 90'C na wskazówce, a olej ma 100-109'C). W VCDS mam jeszcze kilka pomiarów temp powietrza. Nie
@ZnienawidziszMnie: @trzaichlac69: @strawberian: @Tylko_noc: @ZjadamChmury: @biskup2k: dziękuję Panowie, podaję rozwiązanie zagadki.
Termostat do układu chłodzenia oleju skrzyni DSG był uszkodzony, ale problemu bym nie zauważył, gdybym miał sprawny dogrzewacz (webasto bez sterowania).
Nowy z Mahle kosztuje 70zl. Wymiana mi zajela niecale 30minut, ale trzeba mieć zaciski do przewodów wodnych, żeby się nie ulało.

Zalałem chama w kubku wrzątkiem wysunal sie ok, ale po schlodzeniu zimną wodą
Pobierz
źródło: comment_1644756198LGxn79LmNndVCefLsOhjHJ.jpg