Wpis z mikrobloga

Niczego śmieszniejszego (i w sumie szokującego) dzisiaj nie przeczytacie:
https://topwar. ru/191868-na-chto-sposoben-zagnannyj-v-ugol-medved.html

Jest to artykuł (jednego z użytkowników) rosyjskiej strony topwar. ru pt. "Co może zrobić osaczony niedźwiedź?". Strona ta ma codzienne newsy głównie z tematyki militarnej, dużo jest tam beki (dla nas jako mieszkańców Polski i Europy), ale ten artykuł przebił już granice absurdu. Polecam przeczytać nawet z translatorem bo dawno czegoś takiego nie widziałem. W jednym wielkim skrócie autor artykułu, ubolewając, że Rosja nie może przeciwstawić się zachodnim sankcjom gospodarczym proponuje szereg "asymetrycznych działań", które Rosja możne wykorzystać, jeśli zostanie objęta mocnymi sankcjami za zajęcie Ukrainie (oczywiście autor uzasadnia to popchnięciem Ukrainy przez Zachód do sprowokowania Rosji, klasyka). Te "asymetryczne działania" to:
- wykorzystanie kompromitujących danych właścicieli zachodnich firm w celu osłabienia ich akcji na giełdach (pierwsze xD)
- przeprowadzanie zmasowanych cyberataków na zachodni świat skierowanych w ich gospodarki
- zapewnienie azylu przeciwnikom/uciekinierom z Zachodu (przykłady Snowden, Assange) i grupom hakerskim, które atakują Zachód xD
- wypowiedzenie umów międzynarodowych (np. o przestrzeganiu praw autorskich xD)
- przecięcie podwodnych kabli w celu odłączenia Internetu (mówimy o czasach pokoju, nie wojny)
- niszczenie/uszkadzanie satelity komunikacyjnych, meteorologicznych bronią laserową (autor jest przekonany, że FR ma takie możliwości xD)
- sparaliżowanie ruchu morskiego poprzez zablokowanie kanałów i cieśnin (Suez, kanał Panamski etc.) przez specjalne przygotowane statki (autor artykułu proponuje obciążenie betonem statków, pewnie aby ciężej było je podnieść z dna xD)
- sprzedaż wrogim USA krajom (np. Iranowi) zaawansowanej broni
- szantaż energetyczny/gazowy w Europie (tak, jakby do tej pory tego nie robili...)
- wywołanie kolejnego kryzysu migracyjnego (z Afryki do Europy) - autor proponuje wykorzystanie rosyjskich firm i statków i ich bezpośredni transport gdzieś do Europy
- wsparcie piratów morskich bronią i danymi wywiadowczymi (to już jest mocne, ale to nie koniec pomysłów xD)
- wsparcie grup przestępczych i karteli w Ameryce Południowej w celu zalania USA narkotykami (xD)

Pomijając już które z tych działań są wykonalne i jakie miałyby skutki, to zastanówcie się, jaki chory umysł może coś takiego wymyślić. Wspieranie terroryzmu, przestępców, uczynienie ze swojej ojczyzny wroga praktycznie całego wolnego świata tylko dlatego, żeby się odegrać za całkowicie słuszne sankcje. Czasem mam wrażenie, że duża część Rosjan naprawdę ma mentalność troglodyty, jaskiniowca, który potrafi tylko bić każdego dookoła maczugą. Zero refleksji. I nie wierzę, że to jest tylko efekt ich propagandy.
Jedyne pocieszenie, to fakt, że duża część komentatorów pod artykułem jest tak samo zszokowana jak ja i krytykuje autora za te pomysły.

#ukraina #rosja #rosjawstajezkolan
  • 15
  • Odpowiedz
Czasem mam wrażenie, że duża część Rosjan naprawdę ma mentalność troglodyty, jaskiniowca, który potrafi tylko bić każdego dookoła maczugą


@Adax_DD: Masz dobre wrażenie, mental ruskich zatrzymał się na epoce kamienia łupanego. Ten kraj trzyma w ryzach tylko ropa i militaria.
  • Odpowiedz
  • 8
@Adax_DD Z jednej strony nie mogę zrozumieć jak ruscy mogą mieć az tak zaspawane mózgi żeby tłumaczyć to co się dzieje w tak niewiarygodnie pokrętny sposób, ale zaraz potem trafiam na jakąś wypowiedź zwolennika PIS I uzmysławiam sobie, że ruscy nie mają monopolu na #!$%@? mózgowe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Spodobał mi się kometarz pod tym artykułem komentujący niedawne rosyjskie ultimatum i jego odrzucenie przez Zachód:

It's more like a lure into a trap. In order for the enemy to take the bait, he must believe that he is winning. That he has everything under control. Then he will make a wrong move and lose. IMHO, of course. Who has the initiative in developing the situation? For a number of reasons, I'm
  • Odpowiedz
@sonthonax: Ja rozmawiałem jedną z Litwy, mówi że sporo mniejszości rosyjskiej jest, co gorsza prorosyjskiej którzy wspominają stare czasu, coś jak u nas ci co mówią za PRL`u było lepiej.
  • Odpowiedz
@Obruni: Wiesz, obserwując od dawna już komentarze Rosjan na różnych stronach i blogach to jednak nie ma porównania z tym, co jest u nas. To jest inny rodzaj bezmyślnego podążania za swoim rządem i inna skala.
Mnie najbardziej zszokowało, że tego typu pomysły można w ogóle wymyślić, napisać artykuł i serio wierzyć, że one są jakąś opcją. Trzeba być naprawdę ślepym, bezmyślnym na konsekwencje człowiekiem żeby coś takiego wykombinować. i przede
  • Odpowiedz
  • 3
@Adax_DD pełna zgoda. Tyle ze wg mnie mechanizm ślepej wiary jest podobny,a u Rosjan jedynie skala większa. Co można.powiedziec o zwolennikach partii która systemowo nielegalne podsł#!$%@? wszystkich, opozycję, NIK, sędziów i cholere wie kogo jeszcze? Ślepych wyznawców ekipy, która skłóciła nas ze wszystkimi, demoluje polską armię, politykę zagraniczna, gospodarkę itd. Wg mnie otumanienie, sekciarska wiara w wodzów jest taka sama, jedynie skala mniejsza. Fakt nieporównywanie większa, ale mechanizm ten sam.
  • Odpowiedz
naruszasz ustalone przez obie strony granice i dziwisz się, że druga strona (Ukraina) nie che mieć z Tobą nic wspólnego


@Adax_DD: To wysysają z mlekiem matki.

Mialem nieprzyjemność mieszkać kilka dni z Rosjanami w jednym motelu.
Zostali złapani na kradzieży artykułów z lodówki jednego z gości a dzień później chcieli się z nim godzić ze jak im wódkę postawi to nie będą się na niego gniewać ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Tostownica: Najśmieszniejsze (dla nas, bo oni w to wierzą) są komentarze naiwniaków, że na Ukrainie rządzi nielegalna junta sterowana z USA, ale jak tylko się ich pozbędą to wszystko wróci do stanu sprzed 2013 roku (ale oczywiście nie zwrócą Krymu i Donbasu) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oni w ogóle nie dopuszczają do swoich głów, że to co odwalił Putin po Majdanie sprawiło, że Ukraina już nigdy nie
  • Odpowiedz