Wpis z mikrobloga

Odstawianie od piersi dwulatka to niełatwa sztuka. Potrafi się sam dobrać do zestawu, wyciąga, łapie, szczypie i umie głośno krzyczeć "cycek". W nocy trzeba spać w golfie oraz na brzuchu, jednocześnie cierpliwie podchodząc do wymuszania mleka płaczem i jękami. Na szczęście bidon z naparem lipowym pomaga. To już czas... Jestem wymęczona fizycznie i przebodzcowana. Dałam swemu dziecku bardzo duzo przez te 24 miesiące, co napawa mnie zadowoleniem, ale to koniec.


#dzieci #rodzice #karmieniepiersia #zwiazki #ciemnamama
ciemnienie - Odstawianie od piersi dwulatka to niełatwa sztuka. Potrafi się sam dobra...

źródło: comment_1644140153OkGo7bHzHm09dtrHPIbjXu.jpg

Pobierz
  • 131
@ciastko_maslane: Lol. Idź na pół roku pedagogiki to zmienisz myślenie.
Matka ma w głowie jedna słuszna metodę wychowania dzieci a ich są setki.
Jak jedna nie działa, to stosuje się inną.
Są metody do wszystkich dzieci.
Inaczej należy podchodzić do wzrokowców a inaczej do kinestetykow.
Ale madki nawet nie potrafią rozpoznać z jakim małym człowiekiem maja do czynienia i jakich metod absolutnie w stosunku do niego nie stosowac.

Pierwsze zajęcia na
@ciastko_maslane: W żłobku 25 dzieci?xDD

Na pedagogice ciagle jest krytykowana Polska edukacja publiczna. Osoby w rządzie zajmujące się edukacja, pisaniem podstaw programowych mie maja pojęcia o pedagogice czy edukacji.
Baba po historii czy chłop po prawie dyktuje co jest najlepsze do nauki i jak ta nauka ma wyglądać.

Przerabiałam wszystkie systemy edukacyjne na świecie.
Najbardziej chwalone są niderlandzkie.
Gdzie np. Dziecko nie siedzi w ławce i samo decyduje kiedy czego będzie
@crazykokos: teoria bez praktyki, to tylko teoria. Nie mam pojęcia, jak tym krzywdze swoje dziecko odstawiając je od piersi w wieku dwóch lat. Ja je widzę, znam i obserwuję, a nie ty czy Twój profesor. Wiem natomiast, że na pewno krzywdziłabym siebie, karmiąc kiedy nie mam już na to sił i ochoty.

Ciekawe jak kobiety przez serki lat karmiły i wychowywały dzieci bez wiedzy akademickiej... Przeceniasz się i to mocno. Serio,
@ciemnienie: Na szczęście ma 220 osób na roku, (po pierwszym roku 180)-była spora cześć dziewczyn, które przyszły na studia bo zamierzają starać się o dziecko czy są w ciąży, po to aby nie popełniać błędów wychowawczych.
Na obronie były dziewczyny z brzuchami.
Jedna po obronie pojechała rodzic, była z torba do szpitala ( ͡° ͜ʖ ͡°)