Wpis z mikrobloga

@SaintWykopek: W Japonii ciasna zabudowa wynika z faktu uwarunkowania geograficznego wyspy ns której znajduje się Tokio.

W Polsce ciasna zabudowa wynika wynika z tego, że Janusz deweloper chce wycisnąć jak najwięcej kasy budując małe klitki na małej działce chociaż wokół ma hektary nieużytków.
  • Odpowiedz
ludzie twojego pokroju mają jakąś manię podniecania się czyms "obcym".


@uriel_ck: pomyliłeś osoby? Ja się wcale nie jaram Japonią, tylko podkreślam fakt, że te mieszkania sa dla typów poniższych:

- młody facet robiący karierę 60-70h w tygodniu
- po pracy spotykający się z ludźmi w klubach,
  • Odpowiedz
A prawda jest taka, że oba przypadki to patologia, którą należy tępić.


@Brazylia: Zgadza się, mieszkania w miastach powinny być tylko duże, dla nielicznych bogaczy. Biedota niech się gniecie z matką na wsi. Masz rację brachu.
  • Odpowiedz
@SaintWykopek: Jest w tym trochę racji, ale należy pamiętać, ze w Japonii na powierzchni równej Polsce mieszka 3x więcej ludzi, a Tokio w aglomeracji ma taka liczbę mieszkańców jak nasz kraj, mając zaledwie 2194 km.kw. powierzchni.
  • Odpowiedz
@SaintWykopek: Wszystko fajnie tylko Japonia to wyspa. Jakby tego było mało to na większości terenu występują cuda pogodowe, których nie ma w takiej polsce np tsunami czy huragany. Nie wybudujesz miasta na takim terenie (u nas podobnie działają tereny zalewowe) przez co też poniekąd za dużo wolnego miejsca tam nie ma więc jest bardzo cenione. Btw musisz mieć jeszcze własny garaż żeby posiadać samochód - inaczej go nie zakupisz.
Czy
  • Odpowiedz
@maybenot33 o właśnie. Masz może jakiś dobry film\dokument, który by można obejrzeć, żeby nieco dowiedzieć się o tej innej stronie Japonii niż, ta do której wzdychamy?
  • Odpowiedz
@inny_89: Wszystko co cię może interesować z patologii Japonii (i innych krajów Azji) znajdziesz na kanale VICE Asia oraz w dokumentach takich stacji jak BBC, Al-J, F24, DW i RT o Japonii. Wpisujesz jedną z tych nazw stacji na YouTube i dopisujesz Japan + np. Poverty. Japonia w 1990 zaliczyła kryzys i w nim została. Tam są dalej popularne odtwarzacze DVD, które są sprzedawane po kosmicznych cenach. Widziałeś kiedyś w polskim sklepie z RTV telewizor kineskopowy? No bo w Japonii dalej takie sprzedają. Polacy znają kraje jak USA, UK czy właśnie Japonię z tego czym była 50 lat temu. Może wtedy w Polsce tuż po upadku komunizmu płyty DVD i automat z puszką coca coli, to było coś nowoczesnego, no ale nie w 2022 r. Widziałeś kiedyś w Polsce ludzi śpiących na ulicach w kartonach? Pewnie nie, ale jak chcesz zobaczyć to polecam Osakę.

Ja uważam, że najbardziej wiarygodni są Japończycy którzy o tym opowiadają. Dlatego najlepiej sprawdzają się dokumenty od VICE Asia i kanały na YouTube Japończyków. W załączeniu masz Japończyka co wymienia następujące patologie:
- pisanie ręcznie CV (tak długopisem, często 20-30 sztuk, do dużych firm jak SONY, a nie januszexów),
- toalety na tzw. Małysza (np. w szkołach, te same co jest z nich beka, bo robią takie w Rosji),
- zacofanie w płatnościach kartą/zbliżeniowych (generalnie upośledzony system bankowy, ATMy które działaj tylko kilka h w ciągu dnia, ogromne opłaty za wypłatę gotówki, której
maybenot33 - @inny_89: Wszystko co cię może interesować z patologii Japonii (i innych...
  • Odpowiedz
@maybenot33: Zapomniałam jeszcze o rasizmie, podglądacza (i innych dewiacjach seksualnych) no i zamachowcach, terrorystach. Gazowanie ludzi w metrze, czy moje ulubione z ostatnich wydarzeń dźganie ludzi nożem w stroju Jokera z Batmana (kolejny tego typu atak w ciągu kilku miesięcy). No ale to wszystko przecież moje urojenia, a Japonia to futurystyczny raj na ziemi. Tyle tylko, że nie…
maybenot33 - @maybenot33: Zapomniałam jeszcze o rasizmie, podglądacza (i innych dewia...
  • Odpowiedz
- zacofanie z internetem i telefonią komórkową (100$/m za telefon a i tak nie masz internetu bez limitu na którym Japończycy polegają z uwagi na system znaków wysyłanych wiadomości).

Japonia, USA i wszystkie te kraje co miały boom ekeonomiczny w latach 50 teraz są skansenami. Polacy przyzwyczaili się już do bezpiecznych i czystych ulic, do kupowania biletów w aplikacji na telefonie czy płaceniu BLIKiem. Niespodzianka! Większość tych krajów tak nie wyglada.


@
  • Odpowiedz