Wpis z mikrobloga

Oscyloskop ma ekran. To jest przystawka do kompa. Bez kompa nie działa, a komp kosztuje.


@slavoy: Bez przesady, kto nie ma komputera (albo telefonu bo jest też soft na Androida). Na biurku zwykły oscyloskop na pewno będzie wygodniejszy, ale w terenie takie niewielkie, przenośne cuś zasilane z zewnętrznego urządzenia za cenę 20% taniego oscyloskopu to może być naprawdę fajna sprawa.
ale w terenie


w terenie to se kupisz hanteka skopometr albo inne dziwadło, wiem że nie te pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja bym to własnie widział na biurku. podpięte przez izolator usb i możliwość grzebania w przetwornicach
@sredni_szu:
oscilloscope


@MOSS-FETT: zabawka. Wystarczy spojrzeć na parametry USB2, 48Ms/s i pasmo 20MHz gdy używasz jednego kanału, więc masz około 2 próbek na okres przebiegu. Jak włączysz drugi kanał, to zjeżdżasz o połowę. Czas martwy między akwizycjami nie jest chyba podawany, więc pewnie nie ma się czym chwalić. Interfejs tradycyjnie jak u Hanteka wygląda jak z lat 90.

ja bym to własnie widział na biurku. podpięte przez izolator usb


@syn_admina: To
@zetisdead: ja wie, ale te usb 1.0 da poogladać takie 40khz przebiegi raczej (?)

wiem że smieszne ale nawet sonda różnicowa izolowana za 1500pln w praktyce tylko do czegoś takiego się tylko nadaje, zresztą bardzo nie ma potrzeby więcej dla ludków jak ja