Wpis z mikrobloga

@borzeczka: - Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak
@borzeczka: Lublin to taka duża wieś. Małomiasteczkowe myślenie, mało perspektywiczne miejsce, mało rozwojowe. Ciężko o dobrą pracę, słabe zarobki. Kilka uczelni co jest na +, ale w tym niestety pisowski KUL. Małe miasto, jesteś w stanie w 20 minut się przedostać na drugi koniec więc to jest spoko, nie ma korków. Ogólnie spoko miejsce na starą egzystencję. Jeśli jesteś młodą osobą to szkoda życia.
Duża jest różnica między Lublinem a resztą regionu?


@borzeczka: pod jakim wzgledem? Poza lublinem i wiekszymi miasteczkami jak lubartow, zamosc czy swidnik mozesz liczyc jedynie na prace w stokrotce, na stacji benzynowej i w januszexie. Przy mieszkaniu poza powiatem lubelskim i samym lublinem odpada argument komunikacji miejskiej (a np. rok temu wybudowali dużą pętlę na północy więc będzie pewnie jeszcze lepiej) wiec zycie z miejsca staje sie w #!$%@? drozsze bo
@borzeczka: zastanawiasz się czy warto się tu przeprowadzić z zachodu? Jeśli żyjesz z dywidend, masz zdalną pracę albo wolne 40 milionow na wybudowanie fabryki korzystającej z bardzo taniej ukraińskiej siły roboczej to tak, wtedy warto. Jak nie to nie warto, szkoda życia. Na emeryturze możesz, dużo zieleni mamy na tym zadupiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@borzeczka: eh biedln może i jest tutaj drogo, ale za to nic innego nie ma. Miasto zadłużone bez perspektyw na rozwój, brak przemysłu, usługi to handel i knajpy plus jakieś call center. Komunikacja miejska może i droga ale za to nie jeździ na czas, a siatka połączeń jest skrajnie nieprzemyślana.
Może i przejedziesz w 20minut całe miasto, ale wydasz po tym rajdzie wypłatę na remont zawieszenia.

Jeżeli ktoś tutaj nie ma