Wpis z mikrobloga

@Czachaaa: ja w piekarniku robie i tylko delikatnie nakladam troche oleju na góre pędzlem (i robiłem tak już 10 lat temu a nie że oszczędzam na oleju xD)
  • Odpowiedz
@Czachaaa: kroisz ziemniaki na kawałki, posypujesz przyprawądo ziemniaków, polewasz lekko olejem, mieszasz wszystko zeby dobrze się rozprowadziło, bierzesz papier do pieczenia, wykładasz na blachę, wysypujesz na papier ziemniaki, rozkładasz równomiernie do pierkarnika na 20 minut i gotowe
  • Odpowiedz
@droid43210: Ale wyłącznie wtedy, gdy chcesz sobie gotować od zera każdy posiłek. Jeśli przygotujesz podczas jednej sesji kilka(naście) posiłków, to jesteś do przodu. Z podgrzewaniem/odgrzewaniem włącznie. :-)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czachaaa: A po co aż litr oleju? Ja leję na patelnię tak z 1/3 oleju. Później zlewam do słoika. Używam kilka razy. Chociaż ja to smażę mrożone, to nieco inaczej, bo z ziemniaków to ten olej się do niczego później nie nadaje. Po mrożonych można jeszcze ze 2-3 razy usmażyć.
  • Odpowiedz
@Czachaaa: jeśli o frytki chodzi to najlepsze są te mrożone do piekarnika z biedronki. Wsypujesz do miski, trochę oleju - tyle by na wszystkich powstała powłoka. Dosypujesz przyprawy, i pieczesz z 30/35 min w piekarniku 210st, termoobieg. Wychodzą podobne jak z frytkownicy a oleju z 2/3 łyżki zużyjesz.
  • Odpowiedz
@droid43210: ??? A kto ci każe jeść codziennie to samo?!
To, że przygotowałeś np. 4 porcje nie oznacza, że masz je jeść to samo 4 dni z rzędu. ;>
Istnieją takei wynalazki jak zamrażarki czy chłodziarki, istnieją pudełka z pokrywkami - akurat o objętości jednego posiłku - ogranicza cię wyłącznie wyobraźnia i ochota. Otwierasz (chłodziarkę/zamrażarkę) i wyciągasz jedno z wielu pudełek z posiłkami. Raz np. ciecierzycę z pomidorkami, kiełbasą i chlebem,
  • Odpowiedz
nie wszystko da się zamrozić


@droid43210: Nie dodałem, że to instrukcja nie dla odmiennych umysłowo.
Ale skoro chcesz mrozić to, czego się nie da mrozić, to proszę uprzejmie.
Sam to wprowadziłeś do dyskusji, więc...
;>

"Otwierasz (chłodziarkę/zamrażarkę)"

Czego nie rozumiesz w tym fragmencie?
;>>>
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@peoplearestrange: Bez przesady, zobacz ile porcji jest smażonych w knajpach na fryturze. Myślę, że użycie oleju kilka razy do frytek nie jest jakimś wielkim grzechem. Wiadomo, jak już olej przestaje być żółty i klarowny, to wypadałoby zmienić :D
  • Odpowiedz