Wpis z mikrobloga

Pieruna chłopy co się #!$%@?ło. Skasowali mi posta na grupie Xbox'a , nawet wypunktowałem na facebook techlanda co jest nie tak...tez poleciało....

Crap graficzny
1080p@60 i 4K@30 to śmiech na sali (dodatkowo 4K nie trzyma 30kl - spada do 20 chrupie)
Gra wygląda jak drugie tier gier na X360, poziom FarCry 4 na X360. Jest brzydka. mam wrażenie że to recykling z DL1.
-Crap dźwiękowy
Często muzyki żadnej w tle tj. się niezapętla (albo zapomniała zapętlić)
-Crap aktorski
Kiepska gra aktorów głosowych - grają od niechcenia, nie można zmienić na inny język (konsolę na j. niemiecki zrestartowałem)
Dziwne akcentowanie, przeciąganie, dziwne powiedzenia - nikt tak nie mówi, ale ze śląska jestem mimo wszystko takiego nie słyszałem, liczyłbym na akcentowanie i polszczyznę jak tv (broadcast speech)
Dziwne formy gramatyczne, może warszawiak to ogarnia ale zastanawiałem się jak mam zrozumieć tekst, mam wrażenie że dialogi są bezokolicznikowo, przeszkadza i myli.
-Kiepskie linie dialogowe.
Po 10 godzin nudzi, narracja do dupy, aktory mówią czasami robotycznie, niema emocji ani 'stresu', nie ma poczucie otoczenia które mnie otocza.
Gra ma taką dramaturgie że, przypomina walkę z maurycym a ludzie pochowali się przed rządami, a nie przed zarazkiem i jeszcze są postacie z udawanym rosyjskim. Przy ilości ludności rosyjskojęzycznych mogli tam dać ukrainca, kazacha - niech to powie po polsku z rosyjskim akcentem.
Jako osoba ze śląska mam wrażenie że polszczyzna użyta jest koślawa. Lepiej gra się po niemiecku - jednak jest widoczne że linia dialogowa źle napisana, widać że tumacze niemieccy starali się to wyciągnąć, nawet po niemiecku widać uchybienia z tego powodu.

Więc
-Słaba teatralność gry - świat przedstawiony pozbawionu duszy, wygląda jak chiński klon dead island.
-Słabe udźwiękowienie.
-Po 7 latach pracy 1500 osób wypuszcza słabo zoptymalizowaną grę.
-Słaba gra aktorów głosowych, wręcz tragiczna.Zasnatawia mnie czy czasem jakieś IVO nie użyto, bez emocji wszystko.
-Dialogi niepoprawne językowo (ale jestem ze śląska i wszystko co odmienne od mowy powszechnej (jak mówią w tv) powoduje u mnie pewien dyskomfort) mimo wszystko powinien ktoś je sprawdzić czy trzymają się kup i są poprawnie napisane.

Teatralność gry jest na poziomie polskich filmów klasy C.
-Nie wchodź tam to tam ktoś jest i zginiesz
Po czym aktor wchodzi i ginie, bo tam ktoś był...

Heniu, mam dość dość tej wojny
-No, ja też
Tęsknię za żoną i dziećmi, pamiętasz co było we sosnowncu
- o matko tak, ta wojna mnie alienizuje....

no...a w tle 10 aszerów siedzących w okopach palących cygarete, czasem 2 strzeli coś w okopu kaj do wrogiego aszera dali.
w tle jest wiosna a aszery w zimówkach, nie ma nawet ostrzału artylerii w tle i nagrywane z Sony Ericsson K850i

A gdzie dramaturgia, dusza, poczucie grozy, złowieszcze udźwiękowienie, napięcie, wciągająca fabuła której w DL2 niema??? - w amerykańskich filmach ;).

Wyłączyłem po 10 godzinach - czego po polsku 2 godziny, reszta po niemiecku.
Mam wrażenie że moja polszczyzna w sensie rozumowania mowy mocno zardzewiała, ale tylko na tej konkretnej grze.

#dyinglight2 #xboxseriesx #xbox #dyinglight #gry
  • 7
@Medonix: ale jest słaba. dziwne pauzy w miejscach, ,mówienie kilka dialogów dalej rzeczy nie związane z tym co było na początku, było to w kilku miejscach, miałem strasznego lola...-.-
mam wrażenie że trzecia linia dialogowa miała być do innego skryptu z innej misji której nie robiłem, czasami to tak wygląda.
Czyli algorytm nie sprawdził czy ta misja była zrobiona, ja ją pominąłem więc dialog poszedł dalej jak bym ją zrobił...Co wybija