Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki,

na stronie głównej chcę umieścić jeden wyszczególniony (z większym zdjęciem i opisem) najnowszy artykuł, niestety nie dość, że potrzebuje do tego większego zdjęcia z artykułu (zamiast thumbnailsa) to jeszcze w niektórych przypadkach będę musiał wstawić dwa zdjęcia obok siebie + tytuł artykułu (wszystko do niego linkujące). Raczej trudno zautomatyzować ten proces skoro zależnie od typu artykułu będę wyciągał z niego jedno lub dwa zdjęcia, dlatego możecie polecić jakąś wtyczkę, w której manualnie mogę dodać zdjęcia-odnośniki do artykułów i ich tytuły za każdym razem? #wordpress #php #webdev
  • 21
@knysha: na stałe nie będzie, bo za każdym razem jak wrzucę nowy artykuł to będę musiał zmienić:( przez loop raczej nie wyjdzie, bo czasami będzie to jedno, a czasami dwa pierwsze zdjęcia z artykułu. Co do widgeta, to masz na myśli żeby samemu napisać? Nie ma jakiś pluginów, które by coś takiego robiły?
@knysha: i jest to wykonalne jeśli dodaję do artykułów zdjęcia w edytorze przyciskiem "dodaj medium"?:D byłoby świetnie, choć pewnie nieźle bym musiał się nagłówkować żeby to działało
@knysha: świetnie wyszło z tymi własnymi polami! Zarówno w przypadku jednego jak i dwóch zdjęć działa jak należy. Mam jednak jeden problem. W własnym polu dodaje wartości zdjęć w ten sposób: wp-content/uploads/2013/11/zdjecie.jpg i nie ma z tym żadnego problemu dopóki na stronie głównej nie wybiorę z paginacji np. drugiej strony wpisów wtedy do adresu strony i niestety zdjęcia także dodaje się /strona/2/, a link do zdjęcia zamienia się na coś takiego:
właśnie mi się udało to zrobić dodając http://localhost/wordpress/wp-content/uploads/2013/11/hobbit_legolas.jpg oczywiście jak wrzucę do internetu to będęmusiał zmienić, chyba że Twoim sposobem teraz mi się uda:D to teraz jeszcze tylko paginacje z offsetem naprawić
@GoonSquad: jeżeli dobrze rozumiem, to najlepiej by było dodawać zdjęcia jako załaczniku do wpisu (po prostu dodać do mediów w edycji wpisu, wtedy one są przypisane do tego wpisu), a potem przy wyświetlaniu sprawdzać ile ich jest i w zależności od ilości wyświetlać co innego :p
@Dreszczyk: mniej więcej tak jest:D

@knysha: nawet nie będę musiał. Wystarczy, że ręcznie zmienie dla najnowszego wpisu dane, bo większe zdjęcie wyświetla się tylko dla najnowszego wpisu, starsze mają dodane ikony wpisu normalnie:)