Wpis z mikrobloga

@kiedysmialemtubordo: @noslimE:

Brzmi, jakbyście mieli rację :) ale doradca kredytowy mi zasugerował jakiś czas temu, że oferta może się zmienić po Glapie, plus widziałam jakaś ofertę promocyjną (jeszcze w grudniu), która obowiązywała akurat do planowanego ogłoszenia stóp (tego przed przesunięciem), więc ciekawa jestem, jaka jest praktyka, może mircy od kredytów mają jakieś obserwacje.
Ile chcesz pożyczyć? Pożyczę CI na wibor + marża xD lepsze roi ciezko wykrecic samemu. I to bedzie dochod pasywny ;p Zawsze myslalem jak to jest miec swojego niewolnika. Pracownicy to nie to samo.
W jakim tempie po podaniu nowych stóp banki zwykle zmieniają ofertę kredytów na stały procent?


@herbatananoc: Banki udzielając kredytów ze stałym oprocentowaniem nie przejmują ryzyka na siebie, ale korzystają z różnych instrumentów finansowych, które to ryzyko zabezpieczają. Są to na przykład kontrakty FRA, swapy IRS itp. Głownie od wyceny tych instrumentów przez rynek zależą oferty stałego oprocentowania.

Oferty w przypadku czasowo stałego oprocentowania są aktualizowane w różnym czasie w zależności od