Wpis z mikrobloga

Mirki czy toś wie jaki filament dodają do Endera 5 Pro? Wydrukowałem nim kilka elementów na próbę i było okay. Po zmianie na białe PLA Velleman Vertex nie da się nic wydrukować - nie przykleja się do stołu...
Wymieniłem matę magnetyczną na szkło od Creality, stół jest wypoziomowany. Próbowałem temperaturę od 55 do 75... Drukuję z brime. Jak już w ogóle sie przyklei to po chwili fragment się odrywa i po ptokach...
Na tym gratisowym filamencie nie było żadnego problemu zarówno na macie jak i na szkle. Bez brime, bez kleju - nic się nie odklejało i nie podwijało :)
#druk3d #drukarki3d
  • 10
@mic22: velleman nie robi raczej tanich rzeczy, chyba że w druku 3d poszedł tani brand. Robisz coś nie tak z temperaturami dyszy i/lub stołu + sprawdź wysokość dyszy od stołu po zahomowaniu. Pójdź z temperaturami na ich górny zakres czyli stół 60 i max co masz na etykiecie włókna
@7uras: to była jedna z pierwszych rzeczy jaka przyszła mi do głowy - umyłem alkoholem
@100kW: na poprzednim filamencie z defaultu działało. Dysza jest w dobrej odległości - jeśli jest wyżej to wcale się nie przykleja i ciągnie nić filamentu po stole a jak jest niżej to filament "odbija się" od stołu i strzela wstęgą filamentu :D Jedyne co mi pozostało do sprawdzenia to podniesienie temperatury dyszy do 210 (max.