Wpis z mikrobloga

Jak utrudnić życie złodziejowi mojego roweru?
Mniej kreatywnie, lub bardziej.
Typ był moim niedoszłym klientem. Czasem zdarzało mi się zapraszać ludzi na konsultacje do mojego domu i tak też było w jego przypadku. Po paru dniach od spotkania wbił na podwórko kamienicy w której mieszkam, przeciął zabezpieczenie i wyprowadził mojego fanta. Widziałem go z okna, ale nie zdążyłem dolecieć na czas. Sprawa została zgłoszona na policję, ale pomimo dobrego nagrania z CCTV i danych nie są w stanie go namierzyć (gość nie grzeszy inteligencją, bo nawet nie zablokował mnie na fb, cały czas mam jego profil, wiem z kim jest zaręczony, itd). Pewnie też nie byłoby problemu, żeby dowiedzieć się gdzie mieszka. Sprawa ciągnie się kilka miesięcy, policja oczywiście poleciła nic nie robić, nie kontaktować się z nim i z nikim z jego otoczenia, więc nic do tej pory nie robiłem, ale wczoraj dowiedziałem się, że sprawę umorzono. Nie liczę na odzyskanie roweru, ale chciałbym, żeby koleś w jakikolwiek sposób poczuł, że nie przeszło mu to bez konsekwencji.
Biorę po 200zł od każdej drużyny i słucham państwa.

#zlodzieje #patologiazewsi #patologiazmiasta
Pobierz
źródło: comment_1643966170Y5nF79SXMisUaTcv4L4iok.jpg
  • 9
@Obscurnie: jakie to sa leniwe $%^& w tej policji. #!$%@? rynce opadaja. Powinienes zglosic twoja sprawe do BSWP bo to wyglada jakby wspolpracowali ze zlodziejem. Bo jak inaczej sadzic skoro maja info z kim sie bedzie hajtal? To sa max 3 dni obserwacji. Takie sprawy sa wazne bo mimo ze wartosc szkody mala, to koszt spoleczny zlodziejstwa jest duzy. Mirek, dojedz tam wszystkich od zlodzieja do policji ( ͡° ͜