Wpis z mikrobloga

ktos tez probowal sie przerzucic z google chrome niezliczona ilosc razy na, chociazby, firefoxa i po prostu wydaje sie to niewarte zachodu w obecnej chwili?
chcialbym odciac sie od ekosystemu google chocby troche (w pelni jest to raczej niemozliwe na chwile obecna w moim przypadku), wkurza mnie polityka samej firmy, ma wejsc ten manifest nowy ograniczajacy blokowanie reklam bla bla bla
ale inne przegladarki po prostu dzialaja inaczej, od najprostszych rzeczy jak sam wyglad przegladarki, otwieranie nowych kart, inna zawartosc menu konekstowego pod ppm, brak synchronizacji samej w sobie z google, wolniejsze dzialanie stron (?), az po takie wydawalo by sie blahostki jak przenoszenie karty na inny ekran czy translator wbudowany w przegladarke
po prostu nie umiem, chocby nie wiem co - dalem szanse firefoxowi piecdziesiaty juz raz i po pol miesiaca uzytkowania odczuwam dalej dyskomfort i chrome wraca do miana domyslnej przegladarki...
#google #przegladarki #chrome #firefox #pcmasterrace
minecraftkoxik2008 - ktos tez probowal sie przerzucic z google chrome niezliczona ilo...

źródło: comment_164392850707PQzubJEVPRtta2KE7D3P.jpg

Pobierz
  • 8
@minecraftkoxik2008:
1. Przenoszenie okien jest możliwe metodą drag & drop, przesuwasz zakładkę poniżej i puszczasz. Staje się nowym oknem. Wciskasz Win+Tab. + Nowy pulpit lub ctrl+Win+d. Przeciągnij wydzielone okno na okno nowego pulpitu.
Ruch między pulpitami: ctr+Win+(klawisze kursora prawo/lewo).
Osobne okna możesz ponownie łączyć metodą drag & drop, chwytając kartę lub kilka kart (shift + klik) na pasek zadań na inne okno przeglądarki i dalej do góry w wybrane miejsce na
Trewor - @minecraftkoxik2008: 
1. Przenoszenie okien jest możliwe metodą drag & drop...

źródło: comment_1643933575ln1sLlxJaEUXmbUk7XzNXF.jpg

Pobierz
@minecraftkoxik2008: Oczywiście że FF jest wart zachodu - szczególnie dla twórców z branży kreatywnej. Jako jedyna przeglądarka na PC ma w pełni działający system zarządzania barwą i profilami kolorów, dzięki czemu prawidłowo wyświetla barwy bez odsyceń / przesyceń. Ponadto świetnie działa, dla mnie funkcjonalność praktycznie taka sama jak Chrome. Poza jedną rzeczą, ale może ja jestem ślepy - nie wiem jak w FF usunąć pojedyńczo cookies ;D
@Bogdan_Boner: jak jesteś na danej stronie, klikasz przy adresie chyba na kłódkę i tam masz coś w stylu usuń ciasteczka i dane witryny. Inna opcja w ustawieniach prywatności i tam zachowane dane klikasz i można usunąć. Możesz wejść w historię przeglądania i tam jak klikasz na jakiś link to masz opcje usuń cała historię danej witryny. Polecam dodatek cookie auto delete.
@szakalq: Muszę spróbować tego, dzięki. Bo ostatnio wchodziłem w ustawienia, wpisywałem ciasteczka i tyle z mojej magii. A przecież na 100% można usunąć pojedyńcze. Ale to tylko drobnostka - poza tym, ALL HEILL Firefox! ;)