Wpis z mikrobloga

Amazon podnosi cenę za prime $119 -> $139, daje prognozę zysków poniżej oczekiwań, przychody raportuje zgodne z rynkowym konsensusem, a cenę #!$%@? w kosmos na aftermarket.

Który mądry mi to wyjaśni?
#gielda
  • 16
@mam_odwage_nic_nie_osiagnac: też swoją drogą często mnie zastanawia, w jaki sposób rynek reaguje na decyzje fed lub raport z wynikami w sekundy po ich opublikowaniu? Ja dokładając największej możliwej staranności potrzebuje co najmniej dobrych kilka minut żeby się z tym zapoznać i przeanalizować

Zakładam, być może naiwnie, że jednak nie są to dane znane szerokim kręgom insiderów jeszcze przed ich publikacją
@Hafez: Znasz Bufeta? myślisz ze genialny inwestor? Jego stary był politykiem, mial dobry cynk.
zobacz co sie wczoraj z zlotowka stało. Wystarczylo ze prezydent wystapil przed kamerą.
albo przypomnij sobie firmę szumowskiego na gieldzie
@2152: hahaha tak znam Buffeta, czasem rozmawiamy w naszym bufecie. Jego ojciec wciąż żyje i daje mu te cynki i to dlatego np. Warren jako 1 z top10 najbogatszych, w 2022 powiększył swój majątek zamiast go uszczuplić?

Złotówka umacnia się pod posiedzenie RPP 8 lutego już od paru dni. Co się jeszcze z nią stało? Dolar osłabia się sam w sobie, dlatego tanieje Usdpln, natomiast eurodolar od wczoraj mocno rośnie po
@Hafez: aha a więc minister zdrowia nie miał w plywu na to ze jego firma zgarnęła WSZYSTKIE dostepnę granty na badania medyczne? Po podpisaniu umowy sprzedaje wszystko nie dla tego że te badania to jeden wielki fake.

Pałacyk+ i inne rozdawnictwo

Brat Buffetta od lat 90 kreci sie w polityce.

nie znam się
@2152: nie twierdzę, że ten skorumpowany i łasy na kasę minister nie wykorzystywał swojej pozycji żeby pomóc spółce brata, ale nie tłumaczyłbym wszystkiego co się dzieje na rynkach w ten sposób.

Jak nazywa sie ten brat Buffeta? Nigdy o nim nie słyszałem, chyba nie jest zbyt znanym politykiwem, natomiast Warren jest legendą już od 40 lat lub więcej, jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Naprawdę myślisz, że wszystko zawdzięcza swojemu schowanemu
@Hafez: nie bratu, tylko Buffett ma całą polityczną rodzinę zaczynając od ojca. Myślisz że oni ze sobą nie gadali o inwestycjach? Jakie będą ustawy wiedział z pierwszej ręki. Np taki Peter Lynch nie miał tej przewagi dlatego miał wpadki