Wpis z mikrobloga

Być może mam jakąś chorobe nerek i chciałem koniecznie zrobić badanie krwi jutro, żeby pójść z tymi badaniami jak najszybciej do urologa lub nefrologa . Jednak dzisiaj moja matka była zrobić sobie test na koronawirusa i wyszło, że jest zakażona. Objawy ma łagodne. Co teraz? Wiem, że matka będzie mieć kwarantannę. Ale czy ja mogę zrobić sobie jutro badanie krwi czy jednak mnie nie dopuszcza?
#zdrowie #koronawirus #lekarz
  • 7
@mambar: Jeżeli mieszkasz z matką i matka poda Cię na współdomownika, to ona idzie na 10 dni na izolację a Ty na kwarantannę. Możesz z tej kwarantanny się uwolnić jak masz pełne zaszczepienie, to musisz zrobić test PCR i jesteś wolny. Jeżeli matka nie poda Cię że z nią mieszkasz, to nie masz kwarantanny i jesteś wolny. Wybór kogo poda Twoja matka zależy od niej ;)
@mambar nikt niczego nie sprawdza, masz milion ludzi na kwarantannie już żadne służby nie ogarniają tej kuwety.

Nawet jak jeszcze policja była w stanie do kogokolwiek pojechać to interesuje ich tylko osoba na którą mają zlecenie, "jest pan w domu? Jestem. A to ok dowodzenia. "
nie znają statusu innych ludzi w domu nie wiedzą czy ktoś postronny powinien w domu być czy go tam być nie powinno i czy ten ktoś
@Adam_Prosty: ale na badaniach krwi i tak będę musiał podać swój adres zamieszkania. Co jeśli dojdą, że pod tym adresem mieszka osoba zarazona i że wszyscy zostali skierowani na kwarantannę?
ale na badaniach krwi i tak będę musiał podać swój adres zamieszkania. Co jeśli dojdą, że pod tym adresem mieszka osoba zarazona i że wszyscy zostali skierowani na kwarantannę?


@mambar:
facet
na kwarantannie jest ten kto jest wskazany przez człowieka z pozytywnym testem
jak człowiek z pozytywnym testem nikogo nie wskaże to nikt nie jest na kwarantannie

nikt tego nie sprawdza.
@Adam_Prosty: no to się ładnie wkopalem. Wystraszyłem się bo w internecie przeczytalem, że są jakieś grzywny w wysokości 30 tysięcy złotych jak się kwarantanny nie przestrzega itp.