Wpis z mikrobloga

Generalnie giga beka z @fundacjawosp, od 3 tygodni jesteśmy torpedowani miliardem informacji jaki owsiak super bo zarabia potężny pitos na ludzkiej krzywdzie i naiwności, celebryci licytują jakieś itemki, zagraniczne korporacje, sportowcy, uczelnie wyższe i to wszystko bo to aby finalnie okazało się że wpłata per capita wyniesie jakieś 4.5 zł na polaka XDDD

3 tygodnie bezdensownego szumu i okazuje się że nasz mesjasz #owsiak dostarcza 0.1% kwoty jaką rocznie dysponuje NFZ. podniesienie jakiegoś śmiesznego podatku przez pis na rzecz NFZ który kosztował by każdego polaka średnio 6 złotych rocznie nikomu nie zrobiłoby różnicy a przynajmniej jurek wziął by się za uczciwą robotę

#wosp #bekazlewactwa #neuropa #konfederacja #takaprawda
  • 65
  • Odpowiedz
@ajuto00: nie oczekuje ze ktoś odda dom na wosp ale przyznasz że 3 tygodnie szumu, reklam, billboardów, wywiadów, licytacji, artykułów wokół 3.30 złotego brzmi żenująco
  • Odpowiedz
@Kamkam55: Żenująco to brzmi przeliczanie na każdego mieszkańca Polski, gdzie wiadomo, że każdy nie uczestniczył, bo część nie chciała, a część nie mogła. Ja tam tego szumu nie słyszałem, ale i tak zawsze lepszy taki szum niż codzienny cyrk na wiejskiej, albo odgłos przelewającego się szamba na wykopie.

WOŚP w tak trudnych czasach pobija rekord i z tego należy się cieszyć i być dumnym. A że niektórym nienawistnikom dupy pękają z
  • Odpowiedz
@Kamkam55: Które to są te „pożądne” fundacje i jakie kwoty zbierają w przeciągu roku? Może za chwile okazać się, ze są to jakieś małe sumy w skali 40 milionowego kraju i ich działalność jest bez sensu? Mam wrażenie, że masz trudności ze zrozumieniem otaczającej cię rzeczywistości podobnie jak jest to z zasadami ortografii.
  • Odpowiedz
@Kamkam55: To teraz:
1. Podaj konkretne kwoty przeznaczone na zakup nowego sprzętu w budżecie NFZ, bo teraz porównujesz przyrodzenie doliczając kręgosłup.
2. Sprawdź główny warunek i ogólną specyfikację przetargów organizowanych przez NFZ.
3. Podaj ilość zakupionego sprzętu w danym miesiącu przez WOŚP i NFZ.
4. Porównaj specyfikacje i jakość zakupionych urządzeń.
5. Wyciągnij wnioski.

Zapraszam na oddział neonatologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie- sprawdź stosunek ilości sprzętu od
  • Odpowiedz
@ajuto00: a co z działaczami którzy robią giga dobrą robotę, otrzymując mniej kasy i perków od jurka a o których świat milczy by wszyscy są wpatrzeni w krzywo wycięte czerwone serce?

Przeliczenie na jednego mieszkańca to super wskaźnik, pokazuje ile dał przeciętny polak na akcje o której tak głośno i ile (po zabraniu części kwoty na organizacje, naklejki, WYPŁATY dla sztabu) otrzyma, brzmi ta kwota imponująco? I dont think so
  • Odpowiedz
@Ernest_: czepiasz się wykopku, piszę na mobilnym a partia idiotyzmów którymi mnie zalewacie jest zbyt obszerna abym mógł się skupić czy wszędzie znalazła się kreseczka i kropeczka aby wielki pan filantrop się nie przyczepił i nie miał kłopotów ze zrozumieniem zdania :c
  • Odpowiedz
@Kamkam55: W sumie 4,5 to nie jest tak mało, gdy większość ludzi żyje z minimalnej lub zasiłków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tutaj trzeba by było jeszcze zauważyć, że od jakiegoś czasu mamy dwa nowe podatki dotyczące zdrowia. Podatek od cukru i ostatni nowy ład, który zwiększa składkę zdrowotną, a budżet przeznczony na szpitale niestety nie wzrósł w tym kraju, a wręcz zmalał.
No może Owsiak sobie jeździ
  • Odpowiedz
@Ernest_: właśnie na tym polega problem! Nie znamy ich bo jesteśmy informowani tylko o Jurku który rok temu uzbierał kwotę za którą można by zbudować...

Pieszą kładkę przez Wisłę XD
  • Odpowiedz
a co z działaczami którzy robią giga dobrą robotę, otrzymując mniej kasy i perków od jurka a o których świat milczy by wszyscy są wpatrzeni w krzywo wycięte czerwone serce?


@Kamkam55: Cóż za empatia i troska za innych. Zaraz się popłaczę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak cię tak boli, to znajdź tych biednych uciskanych i wyślij im coś od siebie, a nie wylewasz gówno na ich działalność,
  • Odpowiedz
@Kamkam55: Bzdura, każda fundacja musi złożyć roczne sprawozdanie merytoryczne z działalności organizacji pożytku publicznego. To ty ich nie znasz. Sugeruję się więc doedukować i np. zamiast produkować durne i szkodliwe wysrywy skupić się na promocji tych porządnych fundacji. I fakt, za te pieniądze można zbudować kładkę a można tez uratować tysiące istnień.
  • Odpowiedz
@Kamkam55: Różnica tu jest jedna i zasadnicza. Dodatkowo świetnie ukazuje patologię NFZ. Jak to jest, że Owsiak dysponując kwotą równą 0,1% budżetu NFZ, który podobno (nie wiem, nie mam danych, może tak, może nie) - sam z tego bierze dla siebie, wozi się furami, organizuje za to Woodstock itp itd, a mimo to, tak dysponuje tą kasą, że do szpitali trafia sprzęt, który jakimś cudem przez NFZ nie jest dostarczany? To
  • Odpowiedz
@Kamkam55: tak, bo przecież wszyscy ludzie od zaplecza IT po sztaby WOŚP mają drukować, pracować, programować za darmo co nie? To, że fundacja ponosi koszty prowadzenia i funkcjonowania to NORMALNA sprawa. Oni pracują cały rok na finał. Cały rok również koordynują projekty, które fundują ze zbiórek z finału.

Zresztą komu ja to tłumaczę, zwykły debil.
  • Odpowiedz
@Kamkam55: Ja tylko przypominam, że WOŚP odpowiada za zakup 1/5 sprzętu, w naszych szpitalach - i dalej nam go brakuje. A tym czasem nasz rząd, zamiast wydać pieniądze np. na właśnie na wyposażenie szpitali, marnuje miliardy złotych: na propagandowe inwestycje, do kieszeni własnych lub własnej rodziny, albo na całą masę innych rzeczy, których głównym celem jest utrzymanie się jak najdłużej przy korycie. A szumu jakoś szczególnie nie ma, bo już się
  • Odpowiedz
@audrzej @AleKrosnoToTySzkaluj @Kudlak26 @Ernest_ w zeszłym roku NFZ wydał na zakup i utrzymanie sprzętu 13 razy więcej niż zebrał WOŚP, a co owsiak zrobiłby z tą kasą ( w sumie domyślam się odpowiedzi na to pytanie XD) gdyby nie cały NFZ? Polacy płacą miliardy na NFZ, za który buduje i utrzymuje się szpitale, lekarzy, pogotowie ratunkowe i szereg innych struktur a na końcu pacjentowi strzelą fotę przed suszarką z naklejką WOŚP i
  • Odpowiedz