Wpis z mikrobloga

Mirki z #utrzymanieruchu wysypał mi się oring vitonowy. Mam w odpowiednim rozmiarze ale brązowy 80FPM. Jakiś roztwór czyszczący na chlorze może tam pływać, tłuszcze i alko. Będzie dobry, czy zeżre? Normalnie bym się sam dokształcił, albo pojechał po uszczelkę, ale stoją mi nad głową i chcą na już, a ja nie jestem taki żeby ludziom pod górę robić.

#materialoznawstwo
  • 15
@tonawegla: kosmetyki. Syf mi wychodził w mieszalniku homogenizującym. Od piątku się z tym #!$%@?ę. Cały napęd i kolumnę mieszadła wydłubałem, powymieniałem wszystkie uszczelnienia, łożyska, wyczyściłem układ próżni i napowietrzenia. Filtr na napowietrzaniu dorobiłem. Wczoraj już się chciałem po jajach lizać jaki jestem zajebisty. Zrobili jedną masę i dzisiaj znów syf po myciu. Rozebrałem homogenizator i ten oring #!$%@?. Teraz czekam aż umyją, to mogę pospamować. :-)
to służę pomocą


@tonawegla: żebyś w złą godzinę nie powiedział. W jakim sensie pomocy? Sprzedajesz takie rzeczy i możesz pomóc coś dobrać, albo dorobić? Czy chodzi raczej o pomoc merytoryczną? Bo w sumie jedna i druga by się przydała. A ja pracowałem przy maszynach na końcu tej armatury które dozowały i zamykały opakowania. Jak mi przyszło zmawiać jakieś uszczelnienia dla wsadowni po raz pierwszy, to ilość standardów połączeń i uszczelnień mnie
@bbr555: od lat zawodowo zajmuję się armaturą przemysłową + wszystkim co jest na niej montowane (napędy itp.), mogę pomóc i od strony doboru / szukania przyczyn czemu coś nie do końca działa tak jakbyśmy chcieli i od strony czysto merytorycznej. Uszczelki międzykołnierzowe to raczej nie była moja bajka ale jeśli chodzi o standardy branżowe itp. możesz śmiało pytać :)
Więc jak masz jakiekolwiek pytania to śmiało daj znać.
@tonawegla: wiedziałem że w końcu będę musiał się podpytać. Zadanie dostałem z wsadowni w fabryce. Z mieszalnika mam wyjście przez złącze higieniczne DIN 11851, DN80 z nakrętką, potrzebuję to połączyć z wężem zbrojonym fi 51mm, żeby na drugim końcu założyć camlock do zbiornika. Znajdę coś gotowego, czyli DN80 z króćcem fi 50? Czy zostaje kupienie elementów i spawanie?
Podobne pytanie o zawór klapowy DN40, potrzebuję skręcane złącza DIN 11851 z jednej