Wpis z mikrobloga

Pytanie od laika. Pracuje jako BI, uczę się programowania, w ramach nauki chciałem zrobić w pracy proste narzędzie do sprawdzania kilku podstawowych danych. Funkcjonalność miałaby być taka, że wklejam pewne dane, program na ich podstawie wyciąga z bazy danych informacje, odpowiednio je przetwarza i na końcu wyświetla.
Mam dostęp do tabel oraz potrzebne informacje do connection string.
Problem z jakimi się mierzę.
-małe koropo więc nie mogę instalować dowolnego oprogramowania, mam visual studio z c# bo do czegoś potrzebowałem ale jest problem z kompilowaniem i uruchamianiem plików. Uruchomienie nieznanych plików .exe jest niemożliwe. Musiałbym prosić o zgody co jest problematyczne. Dodatkowo dopiero raczkuję w temacie i nie chcę się zbłaźnić, chciałbym wiedzieć o co ewentualnie pytać.

Myślałem, żeby zrobić prostą apkę webową ale wczytując się w temat jeżeli dobrze rozumiem potrzebuję jakiś lokalny serwer aby mi interpretował zapytania do bazy danych. Sam htmla/js nie wystarczy?
Może są jakieś inne sposoby o których nie słyszałem, umożliwiające zrobić apkę w takiej sytuacji?

#programowanie
  • 3
@sqim: wystarczą, ale apke łącząca się z bazą musisz mieć po stronie serwera ale serwerem, może być Twój desktop, a jak masz dockera to możesz to puszczać tam i tam trzymać. Js w przeglądarce nie ma socketow. jeżeli to tylko dla Ciebie to dockera byłby idealnym chyba rozwiązaniem bo tam możesz instalować co chcesz i bindowac to pod port na localhost. Sam pomysł ciekawy, ale widzę tutaj mega problematyczną rzecz, analiza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Init0: czemu niebezpieczny? Dostęp mam tylko do odczytu nic tam nie zmienię. Czy chodzi o jakieś inne kwestie bezpieczeństwa? Jeżeli apka miałaby funkcjonalność o jakiej myślę to przydałaby sie też innym pracownikom. Na początku myślałem, że jest możliwość zrobienia pliczkow html+js I zapisania w kodzie, że chce połączenia z taką baza danych i kodowanie na tych plikach. Później każdy z pracowników odpalalby taka kopie u siebie.
@sqim: no no dane klientów? niepowołany dostęp? skąd by mial login i hasło do bazy ten program? plain tekst?( ͡° ʖ̯ ͡°) no to nie ma możliwości js i htmlu.