Wpis z mikrobloga

Będę montował klimatyzację w pokoju 11m2, firma instalacyjna zaproponowała mi Mitsubishi HR. Kwestia jest taka, że między jednostką 2,5kW a 3,5kW jest tylko 100 zł różnicy i instalator namawia mnie na dorzucenie tej stówki do 3,5kW tłumacząc, że niewielki to pieniądz, a przy wyższych temperaturach na zewnątrz ten ekstra kilowat pozwoli łatwiej utrzymać stałą niską temperaturę wewnątrz przy najniższych obrotach wentylatora. Nie jestem do tego przekonany - tym bardziej, że nie jestem z tych co ustawiają 18 stopni tylko raczej 24-25. Porównałem sobie też parametry w karcie technicznej i moim amatorskim okiem wyglada, jakby ten 2,5kW miał większy sens, bo po pierwsze, jego moc maksymalna to aż 2,9kW vs 3,4kW w tym drugim, wiec roznica nie aż tak duża, a po drugie, potrafi zejść z mocą do 0,5kW (gdzie ten mocniejszy najniżej do 0,9kW), wiec teoretycznie powinien być bardziej oszczędny w takim dość małym pomieszczeniu. No i mniejsza jednostka jest minimalnie, ale jednak, cichsza.
Jak uważacie, co lepiej wziąć w tej sytuacji?

#klimatyzacja
  • 10
Widzę, że zdania ekspertów są podzielone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po prostu by się czesciej wyłączał w razie czego. Ja bym brał większy


@Felonious_Gru: no tylko wtedy będzie działał jako on/off a nie jako inwerter. Nie wiem na ile to jest zdrowe dla takiego sprzętu.

U siebie w jednym pomieszczeniu 12 metrów mam 3,5.


@Oastry: pomieszczenie jest mocno nasłonecznione? Masz inwerter? Jeśli tak, mierzyłeś zużycie energii
pomieszczenie jest mocno nasłonecznione? Masz inwerter? Jeśli tak, mierzyłeś zużycie energii albo zauważyłeś czy często się wyłącza?


@numerant: mocno nasłonecznione, bez klimy do 30-32 potrafiło się nagrzać w lato, jest inwerter, w lipcu 2021 zużycie tygodniowe od 14,5 do 22,2 kW średnio 16,6 kW włączona 24/h na 22 stopnie. I nie wiem czy często się wyłącza bo to samsung "wind free"