Wpis z mikrobloga

Halo #wroclaw. Też macie takie kłopoty z #kurier #ups?
Przecież to jakiś dramat. Od dwóch tygodni gość wbija około 20, że dostarczył paczkę do jakiegoś access pointu (bo do domu nawet nie próbował). Na drugi dzień jadę odebrać paczkę z rana a paczki nie ma, bo punt był otwarty do 18, więc jak miałby paczkę dostarczyć. Przesyłka w praktyce trafia dzień później o 15 najwcześniej. UPS do mnie dzwoni, żeby powiedzieć o dostarczeniu paczki do jakiegoś punktu i właściwie tyle...
  • 14
@FELIX90: ogólnie to kurierzy to obecnie dramat.
Raz miałem w DHL że zgubiła się mniejsza paczka całej przesyłki. To gościu zamiast zgłosić zaginięcie, to wpisywał do systemu awizo xD

A to był tylko malutki dodatek do całego zamówienia. Oczywiście nie mogli dostarczyć niczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rad-X: u mnie to się dzieje ciągle przy UPS. Twierdzą, że nie mają kurierów i robią takie szopki a jak pytam czy mogę odebrać paczkę z sortowni (tego punktu odbioru paczek przy magazynie), to nie ma takiej możliwości, więc jeżdżę jak debil po wrocławiu i odbieram paczki z randomowych punktów
@FELIX90: Tak to najczestszy sposob. Tylko od ich wrazliwosci zalezy sposob wysylki. Np. Probki DNA to sobie moga w probowkach na polce polezec pare godzin i nic im nie bedzie. Przy białkach no to lepiej na lodzie albo suchym lodzie, (zalezy w sumie od bialka, mam takie co Ci miesiac w lodowce dadza rade, a sa takie co jeden dzien i po ptokach). A jak wysylasz RNA, to suchy lód, zabezpieczone
@FELIX90:
Jeżeli chodzi o dostarczenie do Access Pointu to to, że jest zamknięty niekoniecznie może być problemem dla kuriera (np punkt może mieć zewnętrzną skrzynkę dla kuriera). Poza tym godzina nie koniecznie musi się zgadzać (np terminal mógł pracować offline i dopiero wieczorem kurier włączył transmisję danych).
Jednak stawiam, że kurier leci w #!$%@?. Jak to jakiś zakup, to zgłaszaj do sprzedawcy. W innym przypadku do nadawcy (aby interweniował).

A co
@pcela: w tym wypadu takiej możliwości nie miał. Bo zarówno sklep wędkarski jak i punkt ksero w bloku takich ficzerów nie posiadają. Zgłaszanie do Nike ma tyle samo sensu co do ups.
@FELIX90:
Tylko nadawca może interweniować, ty dla UPS nie jesteś stroną.

Ja miałem podobnie (ale z inną firmą). Od 3 grudnia do dziś paczki nie zobaczyłem.
@FELIX90: miałem idenyczną sytuacje, tez czekałem na paczke, nawet wmawiali mi że była próba doręczenia do domu, podczas gdy tego dnia byłem cały dzien na chacie XD Skończyło się na spacerze do access pointu na Jedności Narodowej, tam powiedzili mi ze na cały wrocław jest kilku kurierów UPS.
Teraz również czekam na paczke az mi dostarczą, powinna byc juz we wtorek/środe, nagle dostała status "Przechowana do odbioru, podczas gdy nie otrzymałem
@brodeu: dlatego ja zacząłem ich uprzedzać i wydawać dyspozycje o pozostawieniu paczki na sortowni. Jeżdżę potem
Jak idiota do dlugoleki ale przesyłkę mam na czas