Wpis z mikrobloga

Kupiłem GK630, wymieniłem keycapy na PBT z oringami i jest rzeczywiście ciszej. Problem w tym, że podczas pisania słyszę taki metaliczny pogłos. Rezonuje najmocniej po mocniejszym wciśnięciu spacji. Rozkręciłem klawę i wygląda na to, że to dźwięk wydobywający się z przestrzeni między PCB a metalową budową na froncie pod klawiszami. Da się coś z tym zrobić? Podkleiłem piankową taśmą metalowe obciążniki w dolnej części obudowy, ale to nie ty tkwi problem. Zdjęcie poglądowe z filmiku na YT.

#spcgear #komputery #klawiaturamechaniczna #informatyka #komputery
Sangreal - Kupiłem GK630, wymieniłem keycapy na PBT z oringami i jest rzeczywiście ci...

źródło: comment_1643800796MTreljGAg3UdRXC7QZ72GZ.jpg

Pobierz
  • 14
@Sangreal: masz na myśli 'spring ping' czy może stabilizatory jakoś niepoprawnie hulają? Nie wiem co innego może być przyczyną dźwięku, bo nie potrafię sobie za bardzo wyobrazić co może hałasować w tym miejscu.
@chlop784: w sumie brzmi to trochę jak taki spring ping. ale to mój pierwszy mechanik i ciężko mi to jasno określić. To jest takie metaliczne echo rozchodzące się po całej klawiaturze. Wcześniej tego nie słyszałem chyba aż tak mocno, bo stockowe keycapy bez oringów są bardzo głośnie. Po wyciszeniu metaliczny pogłos się wyłonił :) Mam wrażenie, że to kwestia samej metalowej płytki.
@Sangreal: nie wiem, czy da się coś zrobić, ale też kupiłem ten model i miałem identyczny problem. Bardzo mnie irytował ten metaliczny dźwięk, więc klawiatura poszła do zwrotu. To chyba "spring ping", ale jestem laikiem klawiatur mechanicznych, więc po prostu zrobiłem zwrot.

edit: na pewno dźwięk potęguje fakt, że klawiatura nie jest zabudowana, więc hałas nie jest tłumiony. W g915 też na jednym klawiszu mam coś takiego, ale znacznie, znacznie cichsze.
@certuz: no cóż, ja zwracać nie będę, może problem ustanie albo przestanę go dostrzegać. Zauważyłem jednak, że zabawa w mechaniki to jest droga w jedną stronę. Zacząłem nałogowo oglądać różne filmy na YT, czytać recki i rozważać kupno Keychrona K2 z hot swapem,
@laquilat: wiesz co to jest raczej kwestia switchy a nie stabilizatorów, bo taki metaliczny sprężynujący dźwięk wydobywa się praktycznie z każdego klawisza, nawet takiego bez stabów. Teraz sprawdziłem, to nawet bez keycapu go słychać. Taka uroda tej klawy widać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sangreal: to rozbierz switche i je nasmaruj smarem na bazie teflonu (PTFE lub jakiś Krytox), to żmudna robota ale opłaca się. Ja wszystkie swoje mechaniki smarowałem, lubię cichą pracę switcha, nawet takiego "clicky"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sangreal: jak są przylutowane to zostaje Ci olać sprawę lub w ostateczności nasmarować takim rzadkim smarem przez strzykawkę i igłę. Następnym razem kupisz hot swapa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potem zmienisz switche bo po czasie będziesz bardziej świadomy jakich potrzebujesz, zabawa się dopiero zaczyna xD
@laquilat: Nasmarowałem zalinkowanym przez Ciebie smarem za pomocą pędzelka. Chyba jest to nawet trochę overlubed, bo zapadła totalna cisza :D. Super. Niestety ping sping nadal rezonuje mocno, a teraz jest słyszalny wyraźniej po wyciszeniu swtichy. Ale to już wymagałoby chyba demontażu switchy i dokładnego smarowania sprężyny.