Wpis z mikrobloga

Jak wygląda praca w Bolt Food, Wolt itp.? Pracuję obecnie na elektrycznym rowerze w pyszne.pl i chcę się przenieść na własny rower, ale nie wiem do jakiej firmy. Interesuje mnie:

-sposób naliczania wypłaty (chcę pracować 4-5 dni w tygodniu po ok. 4 h)
-miejsce rozpoczęcia pracy - czy trzeba gdzieś podjechać, czy loguję się do apki spod domu)
-ubezpieczenie od wypadków.

Praca w Warszawie. Oczywiście jak ktoś chce mogę się podzielić swoim doświadczeniem pracy na elektryku w pyszne.pl ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(Jedyne co udało mi się znaleźć to to, że raczej UberEats odpada bo tam sporą część wypłaty stanowi bonus za zrealizowanie iluśtam zamówień danego dnia, więc bardziej niż 4h przez 5 dni opłaca się jeździć 10h przez 2 dni.)

  • 13
  • Odpowiedz
@rudy_karzel: w obydwu nie masz żadnych ograniczeń co do miejsca i czasu włączania się. Najlepiej wybierz partnera, który obsługuje obydwie apki i sprawdź obydwa. Wiem, że Wolt ma jakieś ubezpieczenie
  • Odpowiedz
@bgtd: Jeśli chodzi o pyszne, pracując na własnym rowerze zarabiasz 22 zł/h brutto, do tego dochodzi bonus za liczbę zleceń który w przypadku jeżdżenia takiego jak moje (50-90 h/miesiąc) daje około 1,5 zł/h brutto.
Zostałbym w pyszne gdyby nie to, że właśnie pracując na własnym rowerze trzeba zacząć pracę w wyznaczonej strefie, a akurat nie mam żadnej w pobliżu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rudy_karzel: a na czymś innym niż pyszne masz restauracje w pobliżu? Często widzisz tam dostawców? Jeśli nie, to koniec końców i tak będziesz dymał do "wyznaczonej strefy" żeby cokolwiek zarobić, bo siedząc w domu, czekając na zamówienie może wyjść całe 0 xD
  • Odpowiedz
@rudy_karzel: A jak ogólnie w pyszne.pl Ci się podoba? Jest stresik, jakieś normy czasowe do wyrobienia? Ktoś bez kondycji da radę po 4h dziennie ich elektrykiem jeździć czy raczej męczące i tak ?
  • Odpowiedz
@Nomada29: Zupełnie na luzie, na tym elektryku to tego pedałowania z oporem masz tylko troche jak startujesz i jak jedziesz pod górę, reszta jazdy to tylko poruszanie p*dałami. Stresu raczej nie ma, nikt cie nie ściga o to że sobie pójdziesz do toalety czy coś takiego.

2 wady tej pracy - bardzo niska pensja, przy obecnej minimalnej i inflacji to stawka godzinowa jest o jakieś 1,30 zł wyższa od minimalnej w
  • Odpowiedz
@rudy_karzel: Dzięki mireczku. A przerwy macie jakieś wliczone czy podczas jazdy trzeba jeść? Toaleta to tylko jak się czeka na zamówienie w restauracji czy można gdzieś po drodze podjechać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nomada29: toaleta raczej jak czekasz po zamowienie. Ewentualnie odbierasz zamowienie, wtedy idziesz do toalety a dopiero po wyjściu klikasz że odebrałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przerwy są półgodzinne, niestety bezpłatne. Jak ci wypada przerwa to jedziesz do bazy z rowerami, ten powrót jest jeszcze płatny, a jak dojedziesz to zaczynasz pół godziny bezpłatnej przerwy.

L4 respektują normalnie
  • Odpowiedz