Wpis z mikrobloga

@NoKappaSoldier73 nie spotkałem się do dzisiaj z taką opinią ale rozwiązywałem zadania na chess24, lichess, chess.com i w aplikacji Magnusa a teraz już tylko na chess.com. Coś może być na rzeczy, ale mój poziom gry jest słaby, tylko bullety grywam, poziom około 1500 na chess.com
@NoKappaSoldier73 są specyficzne. Każda ze stron ma tak naprawdę inny zestaw swoich zadań.
Zadania na chess tempo są pragmatyczne. Co to znaczy? Że zadanie może polegać na tym żeby skonsolidować swoją przewagę jeśli ja masz, np wymieniając jak najwięcej materiału. Z tego co kojarzę to nie były tworzone przez silniki a przez ludzi. Każde zadanie ma mnóstwo komentarzy. Do tego są trudniejsze. Ranking zadań ma chess com mam 2400. Na chess tempo
@NoKappaSoldier73: chess com ma przyjemniejsze te taktyki i faktycznie dotyczą najczęściej prostych motywów taktycznych które wraz z poziomem łączysz i conajwyzej liczysz więcej.
Warto je rozwiązywać właśnie dla przećwiczenia motywów.
Na lichess podobno się poprawiło ale dawniej powyżej 2000 elo wydawały się właśnie takie dziwne.
Chesstempo było spoko.
Polecam też książki: Combinatve Motifs (czy jakoś tak) no i polska - taktyka w grze środowej surmana.
@NoKappaSoldier73: Co do pakietu premium na chess com to polecam. Przyjemne czytelne analizy, porządne zadanka i ogólnie wydaje mi się, że stronka mimo, że gorzej wygląda od takiego lichess to jest przyjemniejsza do ogrywania. No i ranking na chess com jest bardziej zblizony do prawdziwego niż ten na lichess.
@Futyporyt27: Ranking chess com jest zbliżony do rankingu FIDE, który zdobywasz grając turnieje. Oczywiście zbliżony, bo i tak jest zawyżony. Nie dla wszystkich jest to ważne ale mi to bardziej odpowiada
@pafeo: Ranking na stronach internetowych jest po to, żeby móc grać z zawodnikami na podobnym poziomie i to tylko tyle. Chess com używa systemu rankingowego glicko, lichess glicko 2, a FIDE elo.
Nie ma żadnego dobrego porównania między rankingami z różnych pól graczy i różnych systemów rankingowych i nie rozumiem w jaki sposób miałoby to mieć jakiekolwiek znaczenie wśród plusów dla chesscom :D
@NoKappaSoldier73 jeśli nie jest to dla ciebie duży wydatek to spoko.
Na lichess masz praktycznie to samo za freee. Więc obojętne. Ja mam na chess com premke bo preferuje chess com.
Najlepiej spożytkowane pieniądze na naukę to jednak kursy na chessable.
Najlepiej spożytkowane pieniądze na naukę to jednak kursy na chessable.


@sprawa: nie jest łatwo znaleźć odpowiedni dla siebie kurs, a z cenami jest tam coraz gorzej.
Tak z ciekawości, jakie masz zakupione kursy?
@Futyporyt27 jej. Dużo. Wymienię Ci tylko kilka.
Ending the englund gambit, winning chess strrategies 100 endgame you must know, winning chess combinations, accelerated the dragon, the psychology of chess tactics, the solid d4 i dwa chess principles.