Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki. Za tydzień bronię inżynierkę z informatyki, a jako że było w moim życiu ostatnio trochę zawirowań, to chcę zrobić sobie na rok przerwę od studiów. Jestem dość mocno przekonany, że tego właśnie potrzebuję, że teraz popracuję i w przyszłym roku będę spokojnie robić magistra zaocznie. Jest jednak trochę wątpliwości jeśli chodzi o perspektywy rozwoju w branży.
Jak bardzo z waszych doświadczeń ważna jest magisterka w IT? Czy gdybym jej jednak nie zrobił, to mogę mieć jakieś problemy z awansem na mida? Czy magistrom płacą więcej?

#informatyka #praca #webdev
  • 7
Jak bardzo z waszych doświadczeń ważna jest magisterka w IT? Czy gdybym jej jednak nie zrobił, to mogę mieć jakieś problemy z awansem na mida? Czy magistrom płacą więcej?


@Kostikov: Znacznie ma doświadczenie i umiejętności, studia dają tylko podstawy bez zaangażowania, pasji i samokształcenia i tak nigdzie nie zajdziesz. W dużym korpo (skupionym tylko na devops, administratorzy sieciowi) mamy nawet ludzi po maturze pracujących jako senior. Nie wiem jak jest w
@Kostikov: sam byłem w podobnej sytuacji, i finalnie nie zrobiłem magisterki, ale gdybym mógł cofnąć czas to poleciałbym grubiej i wolałbym zamiast robić inżyniera mieć 3.5 roku doświadczenia. I chodząc po rozmowach rekrutacyjnych nie zauważyłem aby ktoś kład jakikolwiek nacisk na studia, i będąc po drugiej stronie nigdy nie zwracałem na to uwagi gdyż liczył się faktyczny stan wiedzy i umiejętności
@Kostikov: Tytuł naukowy nie ma żadnego znaczenia względem pensji. Mgr potrzebny jest tylko w budżetówach. W reszcie firm wystarczy dowolny stopień związany z branżą by nie zablokować sobie awansu.

A jak już raz wyjdziesz ze studenckiego kołowrotka to prawdopodobnie już nigdy do niego nie wrócisz, bo pracując nikomu nie chce się marnować 2 lat weekendów by zrobić gównopapier. Będziesz to cały czas odkładać pewnie.

Teraz może nawet łatwiej to zrobić przez