Wpis z mikrobloga

cześć, mam dwa pytanka odnośnie ładowarki bezprzewodowej z ikea.
https://www.ikea.com/pl/pl/p/nordmaerke-podstawka-do-ladowania-bezprzew-bambus-50489998/

Chciałem jej używać, jako podstawka pod telefon na biurko. Ładowanie to dodatkowy bajerek.
I tu mam dwa pytania:
1. Czy ma to sens, moc tej ładowarki to 5W. Więc jak ma to wyglądać tak, że będzie ładowało tyle co nic to wole kupić zwykłą podstawkę.
2. Czy kostka/zasilacz o mocy 5W będzie do tego dobry? Bo w zestawie nie ma a mam taką wolną w domu.

na końcu tylko dodam ze mam galaxy s20 fe, może to istotna informacja
#ikea #elektronika #telefony #ladowarka
  • 2
@bartek-kusztelski: W instrukcji masz napisane że wymagany zasilacz 2A, czyli 10W. Podejrzewam że uwzględniając straty powinien być mocniejszy niż sama ładowarka, choć możliwe że ruszy z 5W też tylko będzie ładować jeszcze wolniej.
Ogólnie będzie ładowało powoli, ja też mam S20 FE i ładuje go 5W ładowarką z IKEI, ale to po prostu całą noc sobie tam leży i pewnie ze 3-4h to trwa, nawet nie wiem. Dla mnie spoko bo
@bartek-kusztelski: Ładna, z tym szybkim ładowaniem to wiesz, to jest tak w przypadku iphone, że z prędkością maksymalną 7,5 W ładuje się tylko kiedy bateria ma mniej niż 60% i telefon ma ni więcej niż ileś tam stopni (jak ładowarka jest na słońcu/jest lato). A tak to leci 5W, czy to mało? Jeśli pracujesz przy biurku to jest to ok, w godzinę trochę podładuje telefon.