Wpis z mikrobloga

Cześć, chcę zrobic w mieszkaniu instalacje do internetu i telewizji. Wykonawca się na tym nie zna, więc ja muszę to ogarnąć, albo ciągnąć kabel po podłodze...

Do mieszkania jest doprowadzona tv i internet koncentrykiem. Testowo podłączyłem to na podłodze, i w takiej konfiguracji nie ma internetu, a tv odbiera. Kontakt przelotowy R - TV - SAT.

Do doprowadzenia wpuściłem kabel doprowadzający sygnał do mieszkania, do "przelotu" z tyłu kontaktu doprowadziłem kabel wprost do tv, a do złącza SAT z przodu podłączyłem router. Jednak router nie potrafi połączyć się z internetem. Dlaczego tak jest? Czy coś zrobiłem źle, czy takie instalacje wykonuje się inaczej?

Wiem że kable są nie najlepiej obrobione, ale podłączyłem je do starego dwójnika i działa przez nie normalnie internet i tv.

#elektronika #elektryka #remont
Kalak - Cześć, chcę zrobic w mieszkaniu instalacje do internetu i telewizji. Wykonawc...

źródło: comment_1643652403GHnWnyNYMF2Hak7dUKMoWc.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@zetisdead: To jedyna opcja? Chcę mieć instalacje w ścianie, i ten splitter od operatora trochę mi nie pasuje. Chyba żeby go w ścianie jakoś wmurować w puszce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kalak: nie wiem czy każda jedna puszka dostępna na rynku jest tak skonstruowana, ale miałem ten sam problem i niestety musiałem się gniazdka pozbyć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kalak: kup, do środka wciśnij "trójnik" od upc i rozdziel sobie na router i tv

@Bad_Wolf: tylko sprawdź czy wejdzie w ścianę. Jak jakaś cienka działowa to może być ciężko z głębokimi puszkami
  • Odpowiedz