Wpis z mikrobloga

Hej,
będę startował od marca z JDG jako programista.
Zdecydowałem się na ryczałt 12% + czynny płatnik VAT.

Może ktoś polecić, gdzie założyć konto firmowe?
Zastanawiam się mocno nad #santander gdzie jest opcja założenia firmy przez nich od razu z kontem firmowym.
Z tego co widziałem na ich stronce, podczas procesu zakładania firmy jest opcja skorzystania z konsultacji z ekspertem z #infakt. Korzystał ktoś z tego doradztwa? Odpowiadają na jakieś wątpliwości związane z np. lokalami pod działalność?

Chciałbym też prowadzić swoją "księgowość" tj. wystawiać faktury (prawdopodobnie wyłącznie jedna fakturka na miesiąc) oraz dodatkowo móc wprowadzać (ewentualne) koszty związane z VATem. Widziałem, że mają jakieś narzędzia powiązane również z #infakt em. Korzysta ktoś i może się wypowiedzieć jak to działa? :)

Dzięki z góry.

#jdg #bankowosc #podatki #b2b #dzialalnoscgospodarcza #firma #ryczalt
  • 9
  • Odpowiedz
@hultajson: Z infaktu jestem bardzo zadowolony. Konto bankowe mam w Aliorze, też jest spoko, chociaż wcześniej było 5 darmowych natychmiastowych przelewów w miesiącu, a teraz już nie ma.

I tak, odpowiadają na różne pytania w związku z założeniem DG czy doradztwem w zakresie wyboru metody opodatkowania, bycia VATowcem itp.
  • Odpowiedz
@mateusz-zahorski: nie, jestem od paru tygodni 30stolatkiem a chyba większość tych dofinansowań jest do 30-go roku życia ;/

poza tym do końca lutego jestem na etacie a od marca muszę startować z JDG, więc chyba się nie wyrobię z papierami itp.
  • Odpowiedz