Wpis z mikrobloga

W kontekście ostatniej afery #ordoiuris przypomnę nieśmiało, jak pięknie starzeje się na naszych oczach spuścizna wolnościowego Krzysia - jak przysłowiowe mleko xD Pamiętajcie - bez radykalnego Katolicyzmu nie ma moralności i etyki, a nawet prawa i państwa. #bekazprawakow #katolickiezdrady #afera #neuropa

Wyobrażacie sobie, żeby to POGANIE decydowali o tym, czyja sytuacja jest wyjątkowa? W ogóle na jakiej podstawie?
60scnds - W kontekście ostatniej afery #ordoiuris przypomnę nieśmiało, jak pięknie st...

źródło: comment_1643626943o15JKetZ6kERdvN4eYlnzd.jpg

Pobierz
  • 18
@BojWhucie: Tak w temacie - jak mnie w ogóle Nowy Testament #!$%@?ł, kiedy już go przeczytałem. Jezus to jest taki radykał, że się w pale nie mieści. Ja nie wiem, czy on w którejkolwiek ewangelii chociaż raz powiedział komuś coś miłego, czy się uśmiechnął - te piękne obrazki jak przytula dzieci to jest czyste fan-fiction. Facet potrafił tylko grozić, obrażać i straszyć. Ze 150x powtarzał o "zgrzytaniu zębami z zimna w
@BojWhucie: Tak, zgodnie z teologią Jezus "zstąpił do piekieł" właśnie po dusze tych wszystkich, którzy ośmielili się urodzić za wcześnie, zanim wyszła aktualka do trochę już za mocno #!$%@? Starego Testamentu. Wiem, że to mętne, ale właściwie to co tam takie nie jest? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pocierpieli sobie kilka tysięcy lat, ale przyszedł Jezus jak ten spóźniony stary po dziecko w przedszkolu i ich odebrał. Domyślam
Tak, zgodnie z teologią Jezus "zstąpił do piekieł" właśnie po dusze tych wszystkich, którzy ośmielili się urodzić za wcześnie, zanim wyszła aktualka do trochę już za mocno #!$%@? Starego Testamentu. Wiem, że to mętne, ale właściwie to co tam takie nie jest? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pocierpieli sobie kilka tysięcy lat, ale przyszedł Jezus jak ten spóźniony stary po dziecko w przedszkolu i ich odebrał.


@60scnds: a
a ci co żyli jeszcze wcześniej, albo jacyś aborygeni z antypodów, co z nimi? Ktoś kto świadomie odrzuca wiarę w Jeszuę idzie do piekła, ale co z tymi do których "dobra nowina" nigdy nie dotarła?


@BojWhucie: Tutaj kapłani zaczynają się już srogo jąkać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co bardziej inteligentni robią różne skomplikowane fikołki, tak jak arcybiskup Gocłowski, który miał nadzieję, że piekła w ogóle nie ma.
@BojWhucie: Nie mamy dokładnych danych,na których podstawie można stwierdzić, co z duszami poszczególnych starożytnych zmarłych z innych krańców świata. Nie znamy ich biografii. ¯\_(ツ)_/¯
@BojWhucie: W ogóle za dzieciaka spytałem księdza na religii, czy ludzie, którzy nie trafili nigdy na ewangelię, idą do piekła? Odpowiedział "he he he, no jasne". W sumie na jego miejscu też bym wolał nie konfrontować się z tym problemem. Nie w wieku 50 lat i w sutannie.
Pamiętajcie - bez radykalnego Katolicyzmu nie ma moralności i etyki,


@60scnds: W temacie jaki to upadek obyczajów by był bez religii bardzo mi się spodobała ta scena z After Life

- If you don't believe in heaven and hell and all that, what don't just go around raping and murdering as much as you want?
- I do.
- What?
- I do go around raping and murdering as much as