Wpis z mikrobloga

@slackbot: Co ja bym zrobił to podbił kalorie do 2500kcal na 2 tygodnie i wyczyścił miskę jak najbardziej się da. Cheaty meale nie wchodzą w grę. Jeżeli chodzenie to jedyna aktywność to z 10k by się przydało, ucinanie kalorii żeby przyspieszyć proces redukcji jest słabym pomysłem. Oprócz makro, ucinasz rowniez mikroskladniki. Tłuszcze biorą udział w gospodarce hormonalnej. Zachodzą pewne adaptacje organizmu i przechodzi w tryb przetrwania.
@Sylwester_Zwalon: dzięki tak zrobie że wrócę na wyższe kcal może nie koniecznie na aż 2500 ale napewno na 2200, jeżeli chodzi o aktywność to pokręcę na rowerze 3x30min co we wcześniejszych tygodniach również było
@slackbot: Ale wiesz, że jest coś takiego jak PPM poniżej którego nie należy schodzić? U mnie to 1580 kcal. A u Ciebie widzę 1400 kcal „bo wiedziałeś, że nie będziesz ćwiczyć”. To z czego organizm i narządy mają brać energię i składniki odżywcze, by prawidłowo funkcjonować? Skonsultuj się z kimś, kto lepiej ogarnia kalkulatory, i oczyść łeb, bo wszedłeś w tryb głodówki (wolisz nie jeść, mimo że organizm tego potrzebuje), w
@slackbot: No to zdecydowanie za mało jesz. Posłuchaj kolegów wyżej, dołóż kcal i obserwuj. Byłam w podobnej sytuacji jak Ty - obcinałam i się zadręczałam. Dołożyłam 500 kcal przy tej samej aktywności i zaczęło lecieć. No i mnie pomogło, że mam stałą kalorykę, niezależnie,czy to dzień treningowy czy nie, aktywność jest uwzględniona w dziennym zapotrzebowaniu. Dzięki temu ciagle jem tyle samo, przez co łatwiej jest utrzymać michę i nie ciągnie mnie
@Piks0n: No to wg średniej z tygodnia to kolega przytył ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mnie bardziej chodzi o aspekt psychiczny, bo widać, że Op boi się kalorii i skupia się mocno na wadze. Czasem lepiej odpuścić codzienne ważenie i skupić się na trzymaniu zdrowej michy, bo tutaj to ona szaleje (rozstrzał od 1400 do 2100 kcal, i to chłop 106 kg, no kurde).
@Piks0n: @ismenka: @Sylwester_Zwalon: Ok to 2500kcal będzię dziękuje za konstruktywną zjebkę. Tylko ostatnie pytanie o rozkład makro.

2500 - 190b / 60t / 300ww

1g białka = 4kcal
1g ww = 4kcal
1g tłusczu = 9kcal

1.8g białka na kg ciała
0.5g tłuszczu na kg ciala (jak ktoś wspomniał 60g więc pomimo iż wyszło 53 dorzucilem do 60g)
węglowodany reszta
@slackbot: jak dla mnie spoko, po prostu wprowadź w życie i obserwuj. Pamiętaj, że tłuszcze mają być zdrowe - oleje, oliwa, awokado, orzechy, nasiona itd., a nie smalczyk czy boczuś ;-) I jedziesz. Powodzenia!
@ismenka: 39lat, chciałbym poniżej 100 zejść. jeżeli chodzi o czas to nie mam żadnych ograniczeń, ale zakładam że od maja nasilą się spotkania na których będzie pojawiał się alkohol i będzie ciężej utrzymać dietę
@slackbot: Do 85-90 to zejdziesz z palcem w dupie i nie będziesz musiał jeść jakoś mało strasznie, także nie stresuj się tak tylko testuj różne kcal, badaj wage i samopoczucie. Nie da się dla każdego od razu określić ile powinien jeść itp. Raczej się to indywidualnie robi i metodą prób i błędów.
@slackbot: Odchudzałeś się coś już wcześniej? Bo te 6-8 kg do zrzucenia wydaje się mało, ale nie jest takie dla osoby na końcu redukcji, która np. schudła już 20 kg.

Widzę po innych wątkach, że się sporo tu doktoryzujesz i skupiasz na proporcjach czy na sposobie odżywiania - to w sumie dobrze, ale nie popadaj w fanatyzm, bo każdy organizm jest inny. Inni Ci już pisali, jaką kalorykę i proporcje mniej
@ismenka: Tak wielokrotnie, ale wcześniej polegałem na tym co mi ktoś podsuną pod nos. Jakoś w październiku / listopadzie stwierdziłem że chciałbym wiedzieć co robie. Może to zabrzmi śmiesznie i wyjdę na głupka ale wiem że za mało jadłem jakoś patrząc na poprzednie dni kiedy zjadłem mniej i waga spadła wmówiłem sobie że to jest droga., co oczywiście jest błędne i dziś poraz kolejny ktoś mnie w tym uświadomił

@Piks0n:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Aha, nie waż się codziennie.

@ismenka: ja bym polecil odwrotnie, waż się kilka razy dziennie. Codzienny pomiar masy pomaga w nauce zależności sen/trening/kcal/nawodnienie a chwilowa masa ciała :-). A efekty polecam oceniać co miesiąc, głównie na podstawie zdjęć :-).
@slackbot:
@NieRozumiemIronii: No ja się nie zgodzę, bo Op ma problem z trzymaniem michy, więc tu powinna być największa koncentracja. Zauważ zależność, że jak mu waga nie leci, to od razu ucina kalorie; jak nie ćwiczy, robi to samo, nawet poniżej PPM - sam się do tego przyznał. Jest dopiero na początku swojej drogi, wiec najpierw niech się nauczy trzymać konsekwentnie michę, uporządkuję głowę i sprawy z podejściem do kaloryki, a dopiero