Wpis z mikrobloga

@WiktorekS: Nie jest, natomiast jest instytucją Kościelną, która jakieś pieniądze dostaje. Caritas dostając jakieś dofinansowanie przeznacza zdecydowaną większość na dobroczynność.

W przypadku WOŚP jest inaczej. Płacąc na to z podatków finansowałbyś Woodstock (PolAndRock) i wysokie pensje zarządu.
@Sok_Mandarynkowy: to juz sa tylko twoje domysly. Moge znalezc tylko info z 2018 i wtedy wosp mial mniejsze koszty administracyjne niz caritas. A przeciez prawdopodobnie polowa przychodu caritasu pochodzi z panstwowych pieniedzy, czyli pozyskanych 'za darmo'.

W skrocie: wedlug ciebie wosp nie bo nie, a caritas tak bo kosciol.

Pamietaj tylko ze zyjemy w swieckim panstwie.
@susuke15: > Koszty organizacyjne Caritasu 1%. 99% poszło na potrzebujących. Dane za 2020r. Nie dziękuj.

To kłamstwo, lub poważne niedopowiedzenie. Same koszty wynagrodzeń w 2020 to 10% ich przychodów (przychody 72,7mln, łączna kwota wynagrodzeń to 7,3mln), więc nie ma możliwości, żeby 99% poszło na potrzebujących bo dochodzą jeszcze koszty np opłaty za lokale. Nie wiem skąd wziąłeś ten 1%? Źródło: sprawozdanie merytoryczne za 2020 ze strony Caritasu.
@Sok_Mandarynkowy: Większość osób, które znam dają na Owsiaka, ale także na święta mają u siebie świeczki Caritasu, a więc wspierają i jedną i druga organizację. Osobiście mam większe zaufanie do WOŚP (choć i tak to zaufanie zostało nadszarpnięte przez nielegalną segregację sanitarną). Przede wszystkim WOŚP jest bardziej przejrzysty: możesz dokładnie sprawdzić co i za ile kupili i poznać lokalizację sprzętu (a dzięki Matce Kurce przeorano ich księgi z ostatnich kilku lat
@ManamanaTuriruriru: Ja znam dziewczynę, która kradła hajs z puszki WOŚP. W prosty sposób. Miała przygotowaną swoją puszkę, którą oklejała. Potem wyciągała z niej hajs i dzieliła, wrzucając ze 40 % do prawidłowej puszki. To były czasy, kiedy nie było takiej kosy WOŚPu z PiSem. Nazbierała pod Kościołem.

I co w związku z tym?