Wpis z mikrobloga

Film który renderował mi się od niedzieli i w końcu musiałem zrobić z niego dwie części. Oryginał trwał 38 godzin, składał się z 210 oddzielonych nagrań i ważył 409 GB. #stepujacybudowlaniec
FejsFak - Film który renderował mi się od niedzieli i w końcu musiałem zrobić z niego...
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zapcha uszkodzi fizycznie?


@r5678: naprawia się, nikt nie zrywa wylewki z tego powodu. Jak na przykład przebijesz rurę to odkuwa się ten kawałek i zakłada mufkę w miejscu uszkodzenia. A jak się zapcha to trzeba użyć ciśnienia i się odetka. Trzeba pilnować przy montażu żeby nic nie wleciało do rury.
  • Odpowiedz
@FejsFak: Jezus typie, p--------z takie farmazony,że się tego nie da słuchać. Następny po akademii chłopskiego rozumu. Nie potrzeba mu standardowych rozwiązań bo on swoje wie i to swoje jest zawsze lepsze.
Zrobiłeś niezgodnie ze sztuką, ale to nie my tam będziemy mieszkać i płacić rachunki.
I w ogóle o co ci chodzi? Chcesz zwrócić na siebie uwagę, a jak już ci te uwagę dajemy to masz pretensje. Co za dziecinna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@FejsFak: ale po co, skoro i tak wiesz lepiej. Nikogo nie chcesz słuchać i się rzucasz jak wytykają ci błędy.
Za to co niektórzy tu piszą, często trzeba płacić pieniądze
  • Odpowiedz
@FejsFak: taczką byłoby chyba lepiej to rozwozić z pompowanym kółkiem? pół taczki i na pewno by nie pogniotlo PE-RT. Choć i tak blisko betoniarkę podstawiales.
  • Odpowiedz
@FejsFak: Gacrux pisze prawdę. Przerost ego. Dostosowujesz fizykę do własnych widzimisię i aktualnych potrzeb. Najpierw piszesz, że ciepło idzie do góry (oczywiste), a potem twierdzisz, że sufit Ci piwnicę ogrzeje. Jak promiennik ir. O kur... chłopie. Sprawność tego rozwiązania to jakieś 0%. Ciekawe jak ir z rury o temp 20 kilku stopni zatopionej w betonie ma Ci nagrzać powietrze. Masz zajebistą stratę energii bez zastosowania odpowiedniej izolacji pod rurami i żadne uzasadnienie życzeniowe tego nie zmieni.

jeżeli nie grzeje piwnicy to po co dawać folię skoro ciepło i tak nie przechodzi? Zdecydujcie się - albo ciepło przechodzi przez strop do piwnicy i jeśli nie chcemy jej ogrzewać to dajemy folię albo ciepło nie przechodzi i folia jest nie potrzebna.


Grzejesz kawał betonu pod rurami. To ciepło jest tam tracone, bo niższa temp z piwnicy schładza ten beton. To szczątkowe ciepło nie przenika do piwnicy. Po prostu bezsensowne straty
  • Odpowiedz
Grzejesz kawał betonu pod rurami. To ciepło jest tam tracone, bo niższa temp z piwnicy schładza ten beton. To szczątkowe ciepło nie przenika do piwnicy. Po prostu bezsensowne straty energii.


@mgr_rybak: zastanów się co piszesz. Jeśli piwnica schładza beton to beton ogrzewa piwnicę. Żadna strata ciepła bo ciepło zostaje w domu. Zmniejsza się sprawność grzania parteru. Większa masa podłogówki to możliwość magazynowania większej ilości energii tak jak w przypadku płyty
  • Odpowiedz
taczką byłoby chyba lepiej


@Bolo92: piasek musiałem w wiaderkach nosić z podwórka to beton bez problemu też wiaderkiem ogarnąłem. Wiaderkiem jak się nosi to jednak mniejsze ryzyko uszkodzenia czegoś. No i łatwiej się równa takie małe kupki.
  • Odpowiedz
@marek22: płytę fundamentową też się odcina od gruntu styropianem. Ciekawe dlaczego? Przecież masa ziemi pod domem mogła by zwiększyć możliwość magazynowania energii.
Efekt grzejącego sufitu jest taki jak byś tam powiesił żarówkę 100W, a może nawet mniejszy.
  • Odpowiedz
Efekt grzejącego sufitu jest taki jak byś tam powiesił żarówkę 100W, a może nawet mniejszy


@mgr_rybak: czyli strata energii to też 100W albo mniej - zasada zachowania energii - mówi ci to coś?
  • Odpowiedz
płytę fundamentową też się odcina od gruntu styropianem. Ciekawe dlaczego? Przecież masa ziemi pod domem mogła by zwiększyć możliwość magazynowania energii.

Efekt grzejącego sufitu jest taki jak byś tam powiesił żarówkę 100W, a może nawet mniejszy.


@mgr_rybak: oczywiście, że grunt jest olbrzymim magazynem energii i wykorzystuje się go właśnie przy gruntowej pompie ciepła. Możesz w lecie chłodzić dom i ogrzewać grunt a w zimę odwrotnie. Ale do samego ogrzewania podłogowego
  • Odpowiedz
@Scutacarus: Jak nie ma styropianu pod folią to ta folia nic nie daje, głównie się ją stosuje żeby wilgoć z wylewki nie miała kontaktu ze styropianem i było dokładnie wiadomo gdzie rurę prowadzić
  • Odpowiedz