Wpis z mikrobloga

aluminizowana po to by odbijała IR.


@bambus94: może pozwoli uda mi się was naprowadzić na trop, jak narazie widzę, że ciężko z czytaniem ze zrozumieniem dlatego zadaję pytania pomocnicze - czy jest potrzeba dobijania promieniowania podczerwonego w tym przypadku? Czy nie wymusiło by to dodatkowej instalacji grzewczej w piwnicy?
Jest to jakiś koncept, ale wtedy systemem grzewczym na jednym piętrze będzie musiał ogrzać dwa piętra, a to wymaga dostarczenia większej ilości ciepła czyli większe dT na podłogówce.
Wydaje mi się że długoterminowo taniej by było dać jakieś grzejniki i zasilić je nawet czynnikiem 28stC jak podłogówkę.
@bambus94: ja będę grzał jednym systemem grzewczym trzy piętra i na pewno nie będę ładował grzejników do pompy ciepła. W tym momencie już ogrzewanie podłogowe pracując na dzień dzisiejszy 8 godzin dziennie jest wstanie ogrzać piwnicę, parter i piętro a dzięki kumulacyjnym właściwością betonu przerwy w ogrzewaniu nie są dokuczliwe. Ogrzewanie na piętrze też będzie grzało w obie strony.
masz tam przytulniej niż w części mieszkalnej XD


@h0gan: masz po prostu słabe pojęcie jak ten świat jest zbudowany i że na przykład ciepło unosi się do góry.
Zatem jak to niby ma grzać piwnicę?


@mgr_rybak: jeżeli nie grzeje piwnicy to po co dawać folię skoro ciepło i tak nie przechodzi? Zdecydujcie się - albo ciepło przechodzi przez strop do piwnicy i jeśli nie chcemy jej ogrzewać to dajemy folię albo ciepło nie przechodzi i folia jest nie potrzebna. Trzymajmy się jednej wersji.