Wpis z mikrobloga

Jakie parametry mogę wziąć pod uwagę w takim zestawieniu?


@ozonq: Kredyty hipoteczne są skomplikowanym produktami. Oprócz podstawowych parametrów jak marża i prowizja występuje w nich szereg obowiązkowych ubezpieczeń (pomostowe, niskiego wkładu, nieruchomości) i fakultatywnych produktów (ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie utraty pracy, karta kredytowa, konto z wpływami itp.). Teoretycznie sprawę porównania powinno załatwić RRSO, jednak w praktyce okazuje się, że ten wskaźnik wprowadza w błąd. Istotny jest całkowity koszt kredytu, ale też
@marcpol: często widziałem, że Bank ING jest najlepszym bankiem do wzięcia takiego kredytu, jednak porównując tylko oprocentowanie stałe jest różnica prawie 0,5p.p. na korzyść na przykład BNP Paribas. Mam też zestawienie innych kosztów i są one porównywalne. Jaki bank byś polecił?
Jaki bank byś polecił?


@ozonq: Zależy to od konkretnego przypadku, liczby wnioskodawców, celu kredytowania i planowanego okresu spłaty. Bank ING ma korzystne rozłożenie kosztów kredytu w czasie, jednak obecnie przy dłuższych okresach spłaty mogą być tańsze oferty.