Wpis z mikrobloga

@Kamkam55: Zacznij od regularnych, sytych posiłków a następnie dorzuć gainera i białko. Mam podobny wzrost, startowałem z wagi 73kg i tygodniowo przybierałam na wadze kilogram (ale tez ćwiczyłem) dopiero powyżej 80kg wzrost wagi mocno zwolnił
  • Odpowiedz
@Burned: właśnie co do białka jestem trochę nieprzekonany, nie mam super trawienia do takich rzeczy a słuchając typowych użytkowników tych produktów pojawiają się obawy ze te mięśnie budowane są na martwych szarych komórkach :/
  • Odpowiedz
@Nabuhodozur: co za herezje... Białko sie zwieksza w diecie kolego aby przeciwdziałać katabolizmowi na redukcji

Twarog ma tylko dwa aminokwasy do tego uwalniają sie bardzo powoli, czyli twarog jest dobry na noc.. Masy na nim nie zrobisz ziomeczku
  • Odpowiedz
@Kamkam55: przelicz sobie kalorie, brakujace mozesz podbić tłuszczami (avocado np. Czerwone mieso itp itd)
Białko ok 1.1 g na kilogram masy ciała, na necie znajdziesz kalkulatory zapotrzebowania na kcl
  • Odpowiedz
@Lemurbb: zapomniałem dodać

Zero gównianej chemii w postaci bialka w proszku.

Białko czerpać głównie z nabiału, jaj i mięsa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przynajmniej wiadomo co sie je, a nie jakieś białko trzepane w Chinach huuuj wie z czego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kamkam55: jak nie możesz dużo zjeść, to możesz sobie dorzucić między posiłki napoje białkowe jak np Fresubin. Jedna butelka ma jakieś 300kcal. Ja tak zrobiłem i dobiłem powoli do 80kg przy tym samym wzroście. Teraz utrzymuje wagę i więcej jem już bez wspomagania się tymi napojami. W moim przypadku po prostu chciałem przytyć, a nie umiałem więcej jeść.
  • Odpowiedz
@Kamkam55: najlepiej iść do dietetyka, nie pytaj na wykopię, bo ci zaraz beda wykręcać jakieś głupoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobrą masę robi sie wartościowymi posiłkami, a nie gejnerami i białkiem wpc :p
To sobie mozesz ewentualnie jako urozmaicenie w postaci szejka zrobić. Od czasu do czasu :p
  • Odpowiedz
@Nabuhodozur: nie do konca sie zgodze, np bialko serwatkowe jest lepszym antyoksydantem niz pomidory, jahody i inne super food, ale na szybko nie znajde badan, trzeba by poszukac na sfd.pl

Jak jest mozliwosc to zawsze trzeba wybierac naturalne nie przetworzone produkty, ale jak no, jak ja wazysz 100 kg i chcesz przytyc, bez gainera ciezko zjesc zdrowych kalorii na 4000 i wiecej, po prostu sie kur.. Nie da
  • Odpowiedz