Wpis z mikrobloga

Pytanie - Ilu mamy tutaj inwestorów długoterminowych? Chodzi mi dokładnie o model inwestowania jaki reprezentują Panowie poniżej. Subiektywnie uważam, że jest to najlepsza taktyka inwestycyjna przy stosunkowo małym nakładzie czasu i zorientowania co do giełdy. W końcu "Time beats the market all the time" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy okazji co reszta inwestorów, na demo czy też faktycznych ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) z tagu o tym sądzi?
#gielda #pytanie #finanse
InteligentnaZielonka - Pytanie - Ilu mamy tutaj inwestorów długoterminowych? Chodzi m...

źródło: comment_1643235103CB6MTV5LM5imqJSt2I1iwi.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@InteligentnaZielonka: polecam ten sposób. Jest cicho i spokojnie - wystarczy trochę czasu poświęcić na research. załączam snapshot z portfolio analyst ( jeszcze nie ma update za dziś, ale generalnie w górę), jak wygląda mój styczeń. Nie zawsze tak jest przy zwiększonej zmienności, ale generalnie nie narzekam. Chociaż mam też spółki co się obsunęły po 20% w styczniu. Ale są inne co nadrabiają. Łącznie jest tego 36 sztuk w portfolio wliczając 1
lsh - @InteligentnaZielonka: polecam ten sposób. Jest cicho i spokojnie - wystarczy t...

źródło: comment_1643238250J3AYWLulR3ggmcECiv5Apz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
przeciez 1KK to wciaz daleka droga do emerytury. moze tak z 10x wiecej daloby rade...


@pure_function: Jeśli zrobisz rozsądną rzecz czyli wjedziesz w SP500 jako twój wehikuł emerytralny, który w długim terminie daje 10% zysków rocznie to po 20 latach masz 6 727 499,96 zł, a po 30 - 17 449 402,33 zł.

No wiadomo trza doliczyć inflacje, ewnetualnie belke. Moim zdaniem znośna kwota xD

tak, lepiej wsadzać w gównospółki i
  • Odpowiedz
@InteligentnaZielonka w mojej ocenie właśnie takie podejście długoterminowe jest jedną z lepszych opcji dla większości osób zainteresowanych oszczędzaniem poprzez giełdę. Nie musisz codziennie zaglądać na wykresy, masz fajne spółki, raz na kwartał czytasz wyniki, raz w roku czytasz co mówi zarząd o sytuacji rynkowej. Możesz zacząć naprawdę minimalnym kapitałem z zastrzeżeniem że im wcześniej tym lepiej.
  • Odpowiedz
Długoterminowe inwestycje są o tyle fajne, że jeśli coś jest na minusie to się nie musisz bać bo kupując dobra firmę, prędzej czy później odbije
  • Odpowiedz