Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mirasy, Mirabelki, widziałem że inni nowicjusze pytają o takie rzeczy to i ja zapytam :) stawiam pierwsze kroki w perfumiarstwie i badam co mi się podoba a co nie. Jak na razie na plus wychodzą mi:
ARMAF CDNIM, Issey Miyake Ambre Noir, Versace Eros Flame, Terre d'Hermes oraz TF Oud Wood.

Trochę zgadując a trochę kierując się fragrą+yt namierzylem, że ciekawe i warte zamówienia dekantów mogą być:
Gucci Intense Oud
Lattafa Oud for Glory
Al Haramain Amber Oud
Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition
Kurkdjian Baccarat Rouge 540

Dobrze kombinuję? Warto sprawdzać te zapachy? A może za dużo oud chcę zamówić?

Z góry uprzedzam że b.popularne Eau de Cedre mi nie podeszło:p sauvage, BdC, aqua di gio, egoiste -również.

Z góry dzięki za komentarze. Wszelkie sugestie mile widziane :)
#perfumy
  • 14
Gucci Intense Oud


@badtorro: Odpuść, parametry i zapach już nie ten sam co kiedyś, nie warto.

Lattafa Oud for Glory


Dobry klon Initio, w tej cenie warto, ciekawy i dość uniwersalny a przy tym nieszablonowy.

Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition


Również warto, bardzo udany, mniej budyniowo-ulepowy klon Tom Ford Tobacco Vanille. Parametry zdecydowanie na plus, ładna flaszka, nie jest syntetyczny.

Kurkdjian Baccarat Rouge 540


Wersja Extrait zdecydowanie godna polecenia, EDP
@badtorro: Kolego przed nurkowaniem w Araby spod szyldu Lattafy radzę zaopatrzyć się w porządne, nieprzemakalne odzienie i maskę gazową z odpowiednim atestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To tak półserio, a na poważnie to jeśli podeszło ci Terre to możesz przetestować jego lżejszą i bardziej cytrusową wersję Eau Tres Fraiche. W mniej lub bardziej wetywerowych klimatach jest też Guerlain Vetiver, Tom Ford Grey Vetiver, Nishane Sultan Vetiver czy
@badtorro podpowiem bo jakiś czas temu dotarłem do tego punktu co Ty i skończyło się tak, że mam Gucci intense oud na półce, mam olejek Al Haramain Black Oudh, miałem dekant Oud for glory i testowałem globalnie i mam Mancerę Instant Crush (która ma udawać Baccarat Rouge) dekant od Mirka. Próbowałem też kilku innych oudowych zapachów w wąchalniach i z próbek (które np. pachniały oudem z laosu czyli jak popiół, pogorzelisko). Zakochałem
@zGdyniMlodyG: no nie weszło. Psiknąłem na dłoń w wąchalni. Najpierw odurzający ostry zapach Cedru, który był dla mnie może trochę ciekawy ale zdecydowanie zbyt intensywny i zbyt szorstki. Nieco sztuczny. Po 2-3h nagłe i kompletne zniknięcie wyczuwalnej projekcji i zmiana w zapach typowo mydlany, wyczuwany wyłącznie przy skórze. Nie wiem skąd ten hype, ja tego nie czuję.
@LongDickJohnson: dzięki za opinię Mirku. Spróbuję z extraktem BR540. Co do Gucci to widzę że jednym się podoba innym nie, więc jednak chyba zamówię dekant i sprawdzę sam. Szkoda, że nie jest tak dobry jak był, ale nie mając tych doświadczeń może nie będzie mi przeszkadzać.
Jeśli będziesz szukał klona TF Oud Wood w rozsądniejszych pieniądzach i akceptowalnych parametrach to od razu radzę zaniechać poszukiwań, bo takowy zapach jeszcze nie powstał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TetraHydroCanabinol: dzięki. Właśnie to mnie najbardziej martwi, ale jeśli nie zdecyduję się w końcu na jakiś zegarek to poproszę żonę żeby kupiła mi na urodziny TF Oud Wood na pocieszenie.

Jakbyś chciał jeszcze pogadać o zegarkach to daj
@zGdyniMlodyG: psikałem się w jednym z większych centr handlowych w stolicy na S, butelka miała większość zawartości więc raczej nic starego :) Żonie się podobał, ale z tego typu liniowych owocowych zapachów dla mnie TdH jest królem
@TetraHydroCanabinol @badtorro w temacie klona Oud Wood - nie dziękujcie

https://oryginaly.com/product-pol-4636-Rihanah-Private-Oud-EDP.html
na ebayu jeszcze są jakieś dostępne ale moze warto zapytać w oryginaly.com czy spodziewają się dostawy bo jak ja kupowałem to było sporo dostepnych sztuk.

posiadam i oryginał i tego klona i rozważam sprzedaż oryginału na rzecz Rihannah :) na mnie spokojnie 12h+ i podobieństwo oscyluje w granicach 80-90%, jest troszeczkę lżejszy