Wpis z mikrobloga

Mirki, może polecić jakiś dobrze działający przekaźnik sterowany przez internet (wi fi) który będę mógł wykorzystać do sterowania bramą garażową. W samej centralce napędu wyprowadzony jest styk więc to nie problem. Boję się natomiastz żeby jakieś niesprawdzone wynalazki nie wpadały w nieustalone stany np po zaniku napięcia czy braku połączenia z wi fi, co skutkowałoby otwarciem bramy.

#automatyka #arduino #smartwatch
  • 11
@pan_welniak Nie, nie mam odpowiedzi, w bramie są dwa styki NO i do jednego podpięty jest moduł który ma za zadanie łapać sygnał z pilota z innej centralki i działa to bardzo dobrze. Więc sam styk NO w bramie problemem nie jest.
@mojemacki O i właśnie o coś takiego mi chodziło. Tylko jak ze stabilnością tego i czy będę miał możliwość "pyknąć" przekaźnikiem tylko na chwilę, np żeby złapał na 1 sekundę i puścił.
@Anty_kacap jeśli wybierzesz taki model co ma taką funkcję to spokojnie. Tylko czytaj uważnie, bo możesz przypadkiem kupić taki co zwiera po prostu. Jak masz dobry zasięg wifi to jest stabilne. Ale czasem się zwiesi i trzeba wyłączyć od prądu na chwilę, żeby się od nowa zalogowało
@Anty_kacap: ogólnie mirek to rozwiązan jest cala masa... niestety wiekszosc bedzie opierac sie na samodzielnym lutowaniu i programowaniu.

Jesli chcesz gotowca, pewnego gotowca to polecam TO


Pewny i przetestowany sprzet - stabilny
@fasola_i_groch Mam świadomość, że rozwiązań jest mnóstwo. Miałem to nawet jakiś czas zmajstrowane na arduino, aż któregoś pięknego dnia (na szczęście byłem w domu), bo zaniku napięcia brama otwarła się sama, i właśnie takiej sytuacji chciałbym uniknąć nawet płacąc te parę stówek. Dzięki, sprawdzę tego zamela.