Wpis z mikrobloga

To pani Agnieszka, matka trójki dzieci. Agnieszka była w ciąży bliźniaczej i zgłosiła się do szpitala ponieważ jej stan zdrowotny zaczął się pogarszać. 23 grudnia 2021 zmarł pierwszy z bliźniaków, według rodziny kobiety, lekarze nie pozwolili na usunięcie martwego płodu, ponieważ "prawo w Polsce tego surowo zabrania". W związku z czym przez kolejne 7 dni, czekano, aż funkcje życiowe drugiego z bliźniaków samoistnie ustaną. Przez 7 dni Agnieszka nosiła w sobie martwy płód. Śmierć drugiego z bliźniaków nastąpiła dopiero 29 grudnia 2021 r. a do wydobycia martwych płodów doszło po kolejnych dwóch dniach.
Nie zapomniano jednak w porę poinformować księdza, aby przyszedł na oddział i odprawił pogrzeb dla dzieci.
Agnieszki nie udało się uratować, kobieta zmarła.

Rodzina Agnieszki udostępniła jej wizerunek oraz treść apelu, prosząc o udostępnienie i nagłośnienie informacji o jej tragicznej śmierci.

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #polska #aborcja #medycyna #zdrowie #4konserwy #konfederacja #prawo
  • 206
@niochland: zrozum, że tutaj lekarze postąpili zgodnie ze sztuką. Jeśli jeden płód w ciąży bliźniaczej obumiera to nie usuwa się go na hurra z ciała kobiety. Polecam poczytać opinie lekarzy na ten temat.


@trevoz: Ogólnie tak (zależy w sumie tez czy łożysko było wspólne czy osobne dla każdego), ale jest tez wspomniane ze gdy drugi bliźniak obumarł, to czekali kolejne 2 dni zanim wzięli się za robotę, co jest już
No nie uważam tak jak Ty, bo mały procent osób bezgranicznie zgadza się z czymkolwiek, czy to kościół czy partie polityczne czy inne kwestie. Czy Ty na przykład zgadzasz się we wszystkim z partią na którą głosujesz? Nie sądzę. Ciągle wyciągasz jakieś pojedyncze przykłady pomijając przy tym sens całej wiary. To tak jakbyś oceniał dane miasto czy kraj na podstawie jednego mieszkańca. Przykładowo w grupie osób, którą lubisz jest jedna, wobec której
@Kuklak: > Mówię o arcybiskupie, jednej z osób, które stoją najwyżej w hierarchii i kierują tą organizacją

Problem w tym, że mowa o kilku biskupach. Biskupi to nie jest cały Kościół - wręcz bym powiedziała, że przy milionach ludzi wierzącychi dziesiątkach tysięcy pracujących w strukturach to jest to margines. To co opowiadają biskupi to często jest odklejone od życia Kościoła.
Problem w tym, że mowa o kilku biskupach. Biskupi to nie jest cały Kościół - wręcz bym powiedziała, że przy milionach ludzi wierzącychi dziesiątkach tysięcy pracujących w strukturach to jest to margines. To co opowiadają biskupi to często jest odklejone od życia Kościoła.


@Ana77: To tak jakbyś pisała, że Tusk to nie jest platforma. Przy tysiącach członków PO to jest margines. Nie zgadzam się z tym. To są najważniejsze osoby w
@Kuklak No mamy inne zdanie na ten temat. Ja uważam, że głowni dowodzący są w Watykanie, a twarzą kościoła jest papież, choć i tak moja wiara nie opiera się na wierzę w biskupa czy innego księdza, ale w Boga. Gdzieś wartości katolickie są bliskie mojemu życiu, ale nie jestem turbo katolem atakującym kogoś kto ma inne zdanie, byle ten ktoś szanował też mnie i moje poglądy. Ludzie są różni, świat nie jest
@oremi: > No co zrobisz człowieku? Co z tym zrobiłeś? Nic.

Byłam na protestach, w wyborach zawsze biorę udział, młodszemu pokoleniu kładę do głowy, żeby się języków uczyło i przypadkiem nie zachodziło w ciążę w tym kraju. Nie sądzę, żeby to było nic; raczej tyle, ile mogę zrobić na swoim odcinku. Gdyby każdy zrobił coś, nawet niewielkiego, to wszystko wyglądałoby inaczej. Rządzą fundamentaliści, bo masie ludzi nie chciało się nawet wrzucić
@Kuklak: Kościól to nie jest partia, to w ogóle nie ma żadnego przełożenia, partia służy tylko jednemu celu - zdobycia władzy, nie ma żadnych innych. Po drugie pewnie się zdziwisz, ale Kościół nie jest jednolity - w nim są duże różnice. Biskup taki czy sraki tego nie zmieni.
Kościól to nie jest partia, to w ogóle nie ma żadnego przełożenia, partia służy tylko jednemu celu - zdobycia władzy, nie ma żadnych innych.

To tak samo, jak polski kościół. Cieszę się, że też zauważyłaś analogię.

Po drugie pewnie się zdziwisz, ale Kościół nie jest jednolity - w nim są duże różnice. Biskup taki czy sraki tego nie zmieni.

Tak samo partie nie są jednolite, mają różne frakcje. Jeżeli byłbym członkiem np.
@Ana77: jakiej papki medialnej? Nie słucham radia, nie oglądam telewizji, nie czytam wiadomości internetowych.
Niestety musisz mi przyznać rację. Jeżeli przywódca mojej organizacji robić coś nikczemnego, to ja się z tej organizacji wypisuję. Jeżeli się nie wypisuję, to znaczy, że te działania popieram
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@oremi: xDDD Jak ja #!$%@?łam, wielokrotnie, po Warszawie z transparentami protestując przeciwko złym warunkom w ochronie zdrowia, domagając się lepszego finansowania leczenia, zatrzymania kryzysu kadrowego i poprawy jakości kształcenia i płacy dla personelu medycznego to wy wykopki, pacjenci siedzieliście na wykopie i jechaliście po chciwych konowałach jak po górnikach xD
@dr_Batman: to ile teraz dostają covidowego ? tzn ile pensji dostają za pracę przy covid? Ja myślę że to nie jest problem wynagrodzenia w służbie zdrowie, tylko problem opłat za badania, zlecenia na sprzęcie specjalistycznym.
@saakaszi: prawo w polsce nie zabrania usuwać martwych płodów. Skąd takie info?

Jeśli drugi z płodów umarło 28/29. Grudnia to na wuj lekarze czekali do 31 na zabieg. Tu jest problem a nie w ustawie. Wina lekarzy ale bedzieszodpowiedzialnosc rozcieńczał między polityków i klechów...bo co? Doktorka nie wolno ruszać?
@dr_Batman: za testowanie nie dostajesz? za szczepienia też nie? Nic?
a badania na krew na nfz ile razy robisz i zlecasz w roku, wymaz z ust czy od razu antybiotyk? Rezonans, czy choćby RTG, tomografia jak często piszesz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oremi: Nie za testowanie nie dostaje się ani grosza. Szczepić nie szczepie.

W poradni lekarza rodzinnego nie zleca się tomografu. RTG i badania zależnie od potrzeby. Ale do czego ty zmierzasz bo nie sformułowałeś ani jednej pełnej tezy, bo jaki problem jest z opłatami za badania? NFZ nie refunduje w poz żadnych badań wszystko jest na jednej zryczałtowanej opłacie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oremi: To nie spieraj się i nie opierają swojej wiedzy na artykułach w internecie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dodatki covidowe dla lekarzy w szpitalach 2 i 3 stopnia referencyjności da wg ustawy na LEKARZA. Dodatki dla poz są wg ustawy NA PLACÓWKĘ. Czyli wszystko za szczepienia w poz, wizyty covidowe idzie dla placówki, lekarze, w większości nie dostają za to ani grosza.

Nie. Pacjenci myślą że mają
@Cernold:
"Za wpychanie się kościoła w nie swoje sprawy będzie odwet prędzej czy później, jeśli obecnin dziadkowie umrą to już nie będzie komu chodzić do kościoła"

Też tak myślałem ale chyba nie ma ratunku dla tego kraju, ktoś ostatnio postował ilu relatywnie młodych ludzi zasila szeregi PiS, ilu względnie młodych jest w Kondonferacji.
To jest dramat. Wymrą dziadkowie a na ich miejsce już pełno młodych z katolskim gwoździem w mózgu.
@dr_Batman: tak jasne, a wy to przypadkiem nie macie podpisanych umów z placówkami, albo sami nie jesteście współwłaścicielami tych placówek?
Byłem już u tylu lekarzy na nfz że mógłbym książki pisać, nie spojrzycie na pacjenta tylko cyk i recepta, gdzie wasze badania, gdzie wasze zlecenia krwi, wszystko po najniższej linii oporu. Za każdego pacjenta i opiekę podczas covid dostajecie kasę. Kręcicie kasę i co ty mi tu opowiadasz. Koleżanki córka w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oremi: Zaczęło się, zero argumentów w dyskusji tylko jechanie bez żadnej podstawy merytorycznej.

Tak mamy umowy z placówkami z określoną stawką godzinowa niezależnie od świadczeń. Jak ktoś pracuje na ryczałt obrotów to coś dostaje, procent z tych dodatków. Ale mało osób tak pracuje.

Nie do każdej choroby jest wskazanie żeby robić jakiekolwiek badania. Wiedziałbyś to jakbyś miał jakakolwiek wiedzę medyczną.

Nie pod opieką, a za wykonaną konsultacje pacjenta z Covid. Jak
@Ana77:
Papież (...) – ..., zwierzchnik Kościoła katolickiego, głowa Stolicy Apostolskiej ...

Przełożony (inaczej zwierzchnik) – ktoś, kto ma władzę zwierzchnią, wydaje polecenia. Występuje prawie we wszystkich sferach życia społecznego i zawodowego.

Przypominam, że papież jest też nieomylny.

Pozdro
@last_of_us: No niestety. Ja ich nawet specjalnie nazywam. Dla mnie to pokolenie post komuny. Wychowali dziadkowie i rodzice z gwoździem w mózgu i przekazali dalej.
Na szczęście młodzież rzeczywiście coraz bardziej się oddala od kościoła co widać w statystykach. Na efekty trzeba jednak poczekać trochę dłużej. Nie mniej uważam im więcej zakazów, nakazów i tego spier**** tym większy będzie bunt i tym szybciej osiągniemy masę krytyczną w tym zakresie.
Czyli wszystko było tak jak powinno, zgodnie z procedurami?


@ComboBreaker: nie wiem i nie mi to osądzać.
Nie jestem ginekologiem i nie znam procedur, dlatego nie wydaję wyroków.
Krzykliwe tytuły i opinie rodziny rzadko przedstawiają fakty.
@dr_Batman: widzisz jaka jest między nami różnica, ty od początku mówisz że czegoś nie ma, ja ci napisałem dałem źródło, przedstawiłem dowody, ale nie, ty się tłumaczysz a na końcu stwierdzasz że nie znam się bo nie jestem medykiem. Twoje słowa:

Tu po prostu kłamiesz


Kłamca nazywa mnie kłamcą, śmieszna jesteś. To że nim nie jestem nie oznacza że nie widzę patologi w medycynie i postępowaniu lekarzy. Można wypisać antybiotyk np
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oremi: Tu mi wysłałeś artykuł w internecie który ma oczywiste błędy merytoryczne w porównaniu z ustawą, to nie są żadne dowody. Ustawę możesz sobie przeczytać i znaleźć sam.

XDDD ustawa o wynagrodzeniu rezydentów też jest do znalezienia w internecie w 5 minut. Jak wół lekarz rezydent zarabia 5,4 brutto na etat w wymiarze 7,35h dziennie xD

Opowiadasz bzdury i uważasz że to ja mam ci udowodnić że nie jestem koniem (
@dr_Batman: podstawa prawna mile widziana, poza pisaniem bzdur liczą się dowody, a nie bo sobie możesz znaleźć, ustawa to tylko zapis ogólny podstawą są rozporządzenia.
@saakaszi: Nie ochrzczone, to i tak odrazu do piekla, szkoda dzieci. Kosciol powinien wprowadzic w koncu chrzest prenatalny, zeby do takich tragedii nie dochodzilo. Biedactwa, przez cala wiecznosc teraz beda smazyc sie w ogniu piekielnym :(
@saakaszi: Ach, gdyby tylko rodzina się nie odezwała, była by wspaniałą męczennicą, wyniesioną na ołtarze jako matka polka, co stała ością w gardle plugawego zachodniego stylu życia.

Ja #!$%@?, gdzie my żyjemy, że takie sytuacje mają miejsce...