Wpis z mikrobloga

Dostałem pierwszy rachunek za prąd 382zl za okres 01.12.21 do 18.01.22 zużyłylem w tym czasie 434kwh w umowie mam napisane że mam taryfę całodobowa 1kwh 0.55gr brutto jak to pomoże 434x0.55=234zl rozumiem że są jakieś dodatkowe opłaty stale za licznik przesyłowe i inne #!$%@? muje, no ale kurde żeby się tego uzbierało 150zl czy ja coś źle licze może mnie ktoś oświecić co jest grane czy ja źle licze czy co? #prad #energa #energetyka i trochę #fotowoltaika bo na pewno jest tam dużo osób którzy się na tym znają i może podpowiedza co źle licze
  • 26
via Android
  • 0
@rybeczka właśnie nie wiem dlaczego tam jest 421 brutto a do zapłaty miałem 380 w umowie mam jakiś rabat 52zl to jak się skończy rabat to wgl będę płacić po 5 stów za prąd minimum masakra jakaś też macie takie rachunki ? Dom 140m2 małżeństwo plus dziecko od miesiąca
@Bakardi: Po pierwsze masz G11K. Chodzi o to nieszczęsne K. To super hiper oferta, gdzie się przepłaca za kWh + dodatkowe opłaty jak handlowa. Walcz o zwykłą o G11 bez K. Nie jest łatwe, ale da się wywalczyć. Mi się udało ;)

Kolejna sprawa to kwota finalna to kilka składowych. Mówisz o koszcie sprzedaży - 55 gr. A gdzie koszt przesyłu? A gdzie akcyza? Spójrz na fakturę. Tam właśnie masz podział
@Bakardi: Dokładnie tak.

Ale nie gniewaj się nią. Mi zajęło z 10 min zanim paniom w BOK Energa Obrót wytłumaczyć, że interesuje mnie tylko zwykła taryfa G11. Nie było to proste, a panie tłumaczyły mi, że nie ma taryfy G11. A jak już doszliśmy, że jest to nie mogą mi sprzedać. W końcu jak przekonałem je, że mogą to twierdziły jak to na G11 nie da się świadczyć usług.

Ale udało