Wpis z mikrobloga

@elon_w_zbozu: no ale tak poważnie, jako pracownik w gówno firmie, czy oczekiwanie że jak jest inflacja 10% to masz gwarantowane 10% podwyżki żeby być przynajmniej na tym samym poziomie to coś szalonego?
  • Odpowiedz
  • 0
@elon_w_zbozu Miałem dziś na rekrutacji kolesia, który w CV miał wpisane, że jest członkiem Partii Razem. Dochodzimy do kwestii wynagrodzenia. W ogłoszeniu podane widełki b2b, mówię że UoP też może dostać, ale będzie mniej, bo w tym uposażeniu UoP, to są olbrzymie pieniądze. Mówi, że rozumie i że mieści się w widełkach. Podaje kwotę netto, która oznacza na UoP tak +30% więcej kosztu pracodawcy niż górna granica widełek b2b. Jestem przekonany,
  • Odpowiedz
@Villanova: W roku 1980 mieliśmy gospodarkę centralnie sterowaną - jeśli twierdzisz, że kontekst nie ma znaczenia, to chyba na głowę upadłeś. I nie wiem skąd pomysł, że prawica wyciera sobie gębę solidarnością - no chyba, że masz na myśli PiS gdy pan Morawiecki uzasadnia kolejne socjale, ale jeśli to ma być wytknięcie hipokryzji prawicy to jest to niezły fikołek, bo w tej kwestii PiS i Lewica są ze sobą zgodne.
  • Odpowiedz
@kuraku: Nie wiem czemu bałwany z Razem uważają, że ktokolwiek poza nimi aktualnie popiera jakieś postulaty Solidarności z roku 1980 xD Ludzie od jakiegoś czasu Solidarnością to nawet gardzą odkąd pięknie zespoliła się z PiSem.
  • Odpowiedz
no ale tak poważnie, jako pracownik w gówno firmie, czy oczekiwanie że jak jest inflacja 10% to masz gwarantowane 10% podwyżki żeby być przynajmniej na tym samym poziomie to coś szalonego?


@SC10n: Ustawowo? Oczywiście. Inflacja to skutek, nie przyczyna - ona istnieje, bo ludzie sumarycznie mają więcej pieniędzy niż realnie wypracowali. Jeśli ominiesz tę korektę, to inflacja tylko przyspieszy. Nie da się dodrukować więcej pieniądza nie obniżając jego wartości. Nie
  • Odpowiedz