Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
KH Energa Toruń vs STS Sanok

Toruń wygrywa 5:0 na własnym lodowisku, co ogląda wyżej podpisany jako trzeci w życiu mecz hokejowy. To już piąty z rzędu wygrany mecz z Sanokiem przez toruńskich hokeistów co przy jednoczesnym spojrzeniu na tabelę już przed meczem robiło z Torunia znacznego faworyta. Mimo wszystko nie był to jakiś idealny mecz dla nas, moim zdaniem druga tercja wręcz nieudana a i dwie ostatnie bramki rzutem na taśmę w ostatnich minutach, więc nie był to jakiś mosiężny #!$%@?, a szczerze to tego się spodziewałem.

Jeśli chodzi o sam sport to coraz więcej z niego rozumiem, zasady już są dla mnie bardzo zrozumiałe. Nie mogę się doczekać aż nauczę się jeszcze lepiej czytać grę i rozumieć pozycjonowanie się zawodników bez krążka, narazie pewnie mam mindset ustawiony pod piłkę nożną która jest moim ulubionym sportem, którego najwięcej doświadczam.

#torun #torunskihokej #hokej #sport
Faiko - KH Energa Toruń vs STS Sanok

Toruń wygrywa 5:0 na własnym lodowisku, co oglą...

źródło: comment_1643020762gVODGBV63ZI6LmCyKEbj4U.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Faiko: Kup rolki, drewniany kij i na wiosnę znajdź ekipę amatorów - rozumienie gry przyjdzie samo, a żaden sport nie sprawia mi takiej satysfakcji jak hokej mimo, ze jestem jeszcze lamusem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bodziodestruktor: na pewno sport jest bardzo atrakcyjny (chociaż z komentarzy wynika, że liga polska jest dosyć słaba w porównaniu z zagranicznymi, dużo sie słyszy o wolniejszym tempie), ale nie sądze abym znalazł czas i checi na własne uprawianie
  • Odpowiedz
Kup rolki, drewniany kij i na wiosnę znajdź ekipę amatorów - rozumienie gry przyjdzie samo,


@bodziodestruktor: @Faiko: rozumienia gry przez ta metodę raczej nie nabędzie. Na lodzie dwa glowne czynniki ktore maja znaczenie w pozycjonowaniu zawodników to spalone i gra krążkiem po bandach. Tego grajac na rolkach nie uświadczysz.
  • Odpowiedz
@Faiko: zrozumienie gry rośnie wraz z ilością obejrzanych meczów :)

Możesz powiedzieć co Cię skłoniło do przyjścia na Tor-Tor?

W Toruniu sporo grup gra amatorsko w hokeja, ale trzeba troche na lyzwach jeździć żeby dołączyć ;)

Jeśli na zaczynającej się za chwile Olimpiadzie dobrze dobiorą komentatorów do hokeja, to sporo niusansów powinni pomóc zrozumieć przy transmisjach :)
  • Odpowiedz
@waruznrt: Odpowiadając na pytanie, ja jestem kibicem całego toruńskiego sportu (i także entuzjastą turystyki stadionowej, mam na liczniku parę stadionów z Kuj-Pom i Polski, fajna spokojna pasja, przy okazji zwykłej turystyki) bo spod Torunia się wywodzę i tu mieszkam całe życie. Zdarzyło mi się już uczęszczać na mecze piłkarskie, żużlowe a z racji tego, że oba te sporty aktualnie zimują to szukając alternatywy wybrałem się na nasz toruński hokej aby
  • Odpowiedz
@Faiko: @waruznrt: no i też warto dodać, że w hokeju dużo ciężej dostać się na IO (olimpiada to okres między IO ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ponieważ TOP 8 zespołów rankingu reprezentacji ma zapewniony udział, a walczy się tylko o 3 miejsca.
  • Odpowiedz
@Faiko: Hokej jest strasznie niedocenionym sportem. A szkoda. Ogólnie bardzo dynamiczny sport który ogląda się bardzo dobrze pomimo niskiego poziomu w porównaniu z lepszymi ligami. Tanie oglądanie za bardzo duża ilość spotkań. W samej rundzie zasadniczej domowych spotkań jest 20 spotkań, a do tego dochodzą jeszcze play-offy gdzie jeśli dobrze drużyna będzie się spisywać to jest szansa na dodatkowe ~9 spotkań domowych. I chociaż karnety poszły mocno w górę to
  • Odpowiedz